22 23 24 25 26 27 28
29 30
» Uudised

Saaremaa vastu 1.poolfinaalmängus 3:1 võit!

Laupäeval peeti Pärnus Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria avakohtumine Pärnu Võrkpalliklubi ja tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi vahel. 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:20) paremuse pani maksma kodumeeskond, asudes kolme võiduni peetavat seeriat juhtima.

Avageimis haaras Pärnu suuresti tänu temporündaja Toms Švansi serviässadele 8:0 edumaa ning võitis esimese geimi 25:21. Seejuures vigastas juba avageimis taas hüppeliigest üks pärnakate põhimehi, nurgaründaja Illia Kovalov, kes rohkem väljakule ei tulnudki. Edasi jätkus üles-alla mäng mõlemalt poolelt, teine vaatus kuulus Saaremaale ning kolmas taas Pärnule. Saaremaa püüdis mängu muutust tuua vahetustega, alates kolmandast geimist tuli diagonaalründaja Siim Põlluääre asemele platsile Samuel Boehm, lühemaid vahetusi toimus veel, ent otsustavat pööret siiski ei sündinud. Neljandas geimis oli Saaremaa geimidega 1:2 kaotusseisus ehk selg vastu seina. Tiitlikaitsja jäi 7:12 kaotusseisu, ent suutis sealt välja rabeleda, jõudes punkti kaugusele 14:15. Enamaks siiski jõudu polnud ning Pärnu võitis neljanda geimi 25:20 ja kogu kohtumise 3:1.

Toms Švans oli võitjate resultatiivseim, tuues 17 punkti (+10) ja lüües sealjuures 7 ässa. Chizoba Neves Atu lisas 14 punkti (+5), 13 silma (+3) kanti Taavet Leppiku kontole. Pärnu vastuvõtt oli 55%, rünnak 46%, blokiga saadi 8 ja serviga 10 punkti (vigu kogunes pallingul 19). Saaremaa meeskonna edukaim oli 13 punktiga (+5) Eddie Rivera, Samuel Boehm lisas 11 (+5) ja Rauno Tamme 10 (-1) punkti. Saaremaa vastuvõtt oli 45%, rünnak 42%, blokipunkte saadi 9, servil löödi 5 ässa ja eksiti 20 servil.

Pärnu peatreener Avo Keel tõdes, et tema hoolealused alustasid kohtumist hästi. "Üheks meie edu võtmeks oli muidugi hea serv, eriti ühe mehe poolt. Samas lasime neil liiga lihtsalt mängu tagasi tulla," rääkis peatreener. Keel lisas, et ei saa sellega nõustuda, et vastane tegi halva esituse. "Nende halva esituse põhjus oli täna teisel pool võrku," sõnas Keel.

Vaata Pärnu Postimehe pildigaleriid

ERR-i spordisaate uudislugu

Kolme võiduni peetava seeria teine mäng toimub 21. märtsil kell 19.00 Kuressaares, kolmas 24. märtsil kell 17.00 Kuressaares. Vajadusel peetav neljas kohtumine toimub 28. märtsil kell 18.00 Pärnus ja viies 30. märtsil kell 19.00 Kuressaares.

Teises poolfinaalpaaris juhib Bigbank Tartu mängudega 1:0 Rakvere Võrkpalliklubi vastu. Teine mäng toimub 20. märtsil kell 19.00 Rakvere spordihoones, kolmas 23. märtsil kell 17.00 taas Tartus. Vajadusel peetav neljas kohtumine toimub 27. märtsil Rakveres kell 19.00 ning viies Tartus 30. märtsil kell 19.00.