Esimeses geimis olid pärnakad ohtlikud ja jõudsid ka kahe geimpallini, järgmistes domineeris Selver ja sai kindla võidu

Eesti meistrivõistluste poolfinaalpaaris Selver/TalTechi ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel peeti eile õhtul esimene mäng ja kodusaali eelist kasutanud pealinna klubi võttis pärast põnevat avageimi kindla 3:0 (27:25, 25:21, 25:14) võidu.

Pea 400 pealtvaataja kaasaelamisel peetud mängu avageim oli tõeline triller, kus Selver küll 8:4 ette pääses, ent Pärnu võitles kõvasti ja püsis kuni otsustavate hetkedeni mängus ning omas ka head võimalust geim enda kasuks pöörata. Pärnu juhtis nimelt 23:22 ja 24:22, ent siis eksis servil Andrus Raadik. Seejärel lõi Tristan Täht kaks serviässa, pöörates kaalukausid enda kasuks ja lõpuks otsustas geimi Andri Aganitsa ässpalling, seisuks 27:25.

Järgmises vaatuses oli tasavägist mängu seisuni 10:10, kust edasi teenis Selver neli vastuseta punkti. Sellest Pärnu enam toibuda ei suutnud, vahe püsis ning geimi võitis Selver/TalTech 25:21. Ka kolmas geim kulges pealinna meeskonna dikteerimisel, Matthew Aubrey rünnakust saadi 13:6 edu ja geimi lõppseisuks kujunes 25:14.

STATISTIKA: Võitjatele tõi Matthew Aubrey 17 punkti (+14), Tristan Täht lisas 10 punkti (+4), Andri Aganits panustas 9 (+9) ning Marx Aru 8 punkti (+2). Vastuvõtt oli 38% ja rünnak 55%, blokist teeniti 10 ja servilt 8 punkti (12 viga).

Pärnu meeskonna edukaim oli 15 punktiga (+6) taas diagonaalründajana tegutsenud Toms Švans, Andrus Raadik lisas 11 (+4) ja Tony Tammiksaar 6 punkti (-4). Pärnu vastuvõtt oli 44% ja rünnak 42%, blokiga saadi 1 ja serviga 4 punkti (16 viga).

Seeria teine mäng toimub pühapäeval, 17. märtsil kell 17.00 Pärnus ja kolmas 21. märtsil kell 19.00 TalTechi spordihoones. Vajadusel peetakse neljas kohtumine 24. märtsil kell 17.00 Pärnus ja viies 26. märtsil kell 19.00 Tallinnas.

Autor: volley.ee