Pärnu VK kaotas viimase mängu ja kogu poolfinaalseeria tiitlikaitsjale Selver/Taltechile 0:3

Meeste Eesti meistrivõistluste esimene finalist on tiitlikaitsja Selver/TalTech, kes sai poolfinaalseeria kolmandas kohtumises eile õhtul ülikindla 3:0 (25/12 25/14 25/19) võidu Pärnu Võrkpalliklubi vastu. 

Mäng oli kõigis geimides väga kindlalt Tallinna klubi ohjata, vaid kahe esimese geimi esimeste punktide juures nähti tasavägist mängu. Kolmandas vaatuses suutis Pärnu veidi rohkem vastu hakata, ent tõsiselt ohtlikuks ei saadud kordagi.

STATISTIKA: Matthew Aubrey oli võitjate parim 12 punktiga (+7), Marx Aru arvele jäi 11 silma (+8) ja Tristan Täht panustas 9 punktiga (+6). Selveri vastuvõtt oli 56% ja rünnakuid lahendati 61-protsendiliselt, blokiga teeniti 7 punkti ja servil löödi 10 ässa ja eksiti samuti 10 servil.

Pärnu edukaimaks tõusis 8 punktiga (-1) Andrus Raadik, 7 punkti (+0) lisas Tony Tammiksaar ja 6 silma (-2) Toms Švans. Pärnu vastuvõtt oli 40% ja rünnak 35%, blokiga saadi 6 ja serviga 3 punkti (13 viga).

Selveri kapten Andri Aganits: “Täna servisime hästi, millest teises kohtumises puudu jäi. Pärast eelmist mängu võtsime seda nagu kaotust ja oli selline äratuskell meile. Aga suutsime siis ka kehva mänguga võita. Täna olime agressiivsed ja oma kodus on ikka hea mängida. Finaaliks peame aga juurde panema, ükskõik, kes sealt vastu tuleb.”

Pärnu kapten Andrus Raadik: “Saime seeria 0:3…nad on kvaliteetsem meeskond. Meiega võrreldes tegid nad kõike paremini. Hea sidemängija, hea blokk-kaitse. Meie blokk-kaitse ja ka vastuvõtt on nirud ja täna me ei saanudki mängu sisse. Vastuvõtt on meile kogu hooaja jooksul probleeme tekitanud ja tekitab endiselt. Samuti ei suuda me mentaalselt rasketest hetkedest välja tulla.”

Selver/TalTech võitis seeria 3:0 ja jääb nüüd finaalivastast ootama paarist Tartu Bigank ja Võru Barrus Võrkpalliklubi. Selles seerias on Bigbank peal 2:1. Pärnu Võrkpalliklubi mängib Eesti meistrivõistluste pronksile, seeria on kolme võiduni ning algab järgmisel nädalavahetusel.