Kapten Raadik vedas, Pärnu tahtis rohkem ja võitis pronksi!!!

Eile õhtul sai Tartu Ülikooli spordihoones lõpu meeste Eesti meistrivõistlused, kui pronksiseeria otsustavas viiendas kohtumises alistas Pärnu Võrkpalliklubi 3:1 (25:21, 27:25, 22:25, 25:21) Tartu Bigbanki. 

Seeria avakohtumises jäi tulemusega 3:1 peale Bigbank, teise mängu suutis 3:2 võita Pärnu meeskond, kolmandas jäi 3:0 peale Bigbank ja neljandas 3:1 Pärnu.

Bigbank jäi viimati Eesti meistrivõistlustel medalita aastal 2016. Pärnu teenis aga viimati medali aastal 2022, mil jäädi finaalis alla Tartule.

Pärnu meeskonna jaoks oli medal seda olulisem, et tänane mäng jäi peatreener Toomas Jasminile meeskonna eesotsas viimaseks. “Mingit erilist taktikat täna ei olnud, see oli juba viies mäng meil omavahel ja teadsime üksteist läbi ja lõhki. Puhtalt emotsiooni pealt see võit tuli, ega siin muud ei olnud. Magus igal juhul,” sõnas Jasmin mängujärgselt.

STATISTIKA: Pärnu meeskonda vedas taas kapten Andrus Raadik, kes kogus lõpuks parimana 23 punkti (+17), Toms Švans lisas 12 punkti (+8) ja Tony Tammiksaar 10 punkti (-1).

Pärnu vastuvõtt oli 55% ja rünnak 42%, blokist saadi 7 punkti ja servil löödi 5 ässa ja eksiti 21 servil.

Bigbanki ridades kogusid nii Andris Širjakovs kui Mart Naaber kumbki 13 punkti (+4 ja +9), Tamur Viidalepp lisas 11 punkti (+5).

Bigbanki vastuvõtt oli 36% ja rünnak 46%, blokist saadi 8 ja servilt 4 punkti (26 viga).

Delfi pildigalerii

ERR Spordi videolugu 

Eesti meistrivõistluste parimad mängijad:

Diagonaalründaja: Matthew Aubrey (Selver/TalTech)

Nurgaründajad: Andrus Raadik (Pärnu VK), Keith Pupart (Selver/TalTech)

Sidemängija: Valentin Bouleau (Selver/TalTech)

Temporündajad: Andri Aganits (Selver/TalTech), Shonari Hepburn (Võru Barrus VK)

Libero: Cris Karlis Lepp (Võru Barrus VK)