Korralik võitlus. Kohati suutis Pärnu Selveri pinge alla panna – aga eduks sellest ei piisanud.

Eesti meistrivõistluste poolfinaalmängus Pärnu Võrkpalliklubi ja Selver/TalTechi vahel oli pühapäeval põnevust kuhjaga, ent lõpuks pidi kodumeeskond Pärnu ikka vastu võtma 1:3 (20/25 26/28 25/23 22/25) kaotuse ja on nüüd kolme võiduni peetavas seerias mängudega 0:2 taga ehk selg vastu seina.

Kui seeria avamängus pakkus Pärnu kõva vastupanu vaid avageimis, siis teises kohtumises jagus mängu kauemaks. Esimene geim kulges Selveri pidevas eduseisus, kuni geimi keskel viis Matthew Aubrey pealinna klubi ette 15:11 ja geim võideti 25:20. Teises vaatuses olid asjad rohkem Pärnu dikteerida, kui geimi lõpus oldi Toms Švansi rünnakust juba 20:16 peal, ent Selver ronis järele, viigistades 21:21. Lõpp oli triller ja lõpuks said otsustavaks Andri Aganitsa ja Valentin Boleau blokid – geim 28:26 Selverile.

Kolmandas sai Selver/TalTech Aganitsa bloki järel 14:11 edu ja Tristan Täht viis oma meeskonna ette 22:19. Andrus Raadik viigistas 22:22 ning otsustavatel hetkedel eksisid aga Aganits ja Täht ning geimi võitis Pärnu 25:23. Neljas vaatus oli tasvägine, Marx Aru temporünnak ja Aubrey blokk andsid 19:17 edu Selver/TalTechile. Matšpalli tõi Aganits seisul 24:20, ent selle luhtas Švans. Mängule pani punkti Selveri kapten Aganits – 25:22 ja mäng 3:1.

STATISTIKA: Pärnu resultatiivseim oli 21 punktiga (+7) Toms Švans, Tony Tammiksaar panustas 16 (+4) ja Andrus Raadik 12 (-1). Pärnu vastuvõtt oli 57% ning rünnak 40%, blokiga teeniti 6 punkti ja servil löödi 5 ässa ja eksiti 19 pallingul.

Selver/TalTechi rünnakuid vedas 20 punktiga (+12) Matthew Aubrey, Andri Aganits ja Tristan Täht lisasid kumbki 12 punkti (+9 ja +2) ning Marx Aru panustas 10 silmaga (+2). Tallinna klubi vastuvõtt oli 44% ja rünnak 40%, blokiga teeniti 12 ja serviga 6 punkti (16 viga).

Pärnu VK kapten Andrus Raadik oli seeria teise mänguga rohkem rahul, kui esimesega. “Võitlust oli, olen rahul, et võitlesime. Aga oma lollused lõpus.. Ja Raadik oleks võinud asju paremini lahendada. Selveril on hea blokk-kaitse ja peame rohkem rünnakul riskima, eks seepärast tuleb ka rohkem vigu sisse. Aga seeria jätkub neljapäeval ja täna oli täitsa mõnus mängida. Anname parima, üritame neid jälle pinge alla panna, täna me seda suutsime ja siis muutus nende mäng ka ümaramaks,” võttis nurgaründaja kohtumise kokku.

Selver/TalTechi libero Alari Saar: “Väga raske oli, ootasime, et Pärnu mängib hästi. Nad on hea serviga meeskond, jäime mingi hetk surve alla. Ja Švans jälle – no pea eksimatult lööb, päris keeruline on neid palle kaitses mängida. Aga meil oli grammike veel võtta, saime geimi lõpud endale mängida. Näitasime sisu, et meil on ikka viies käik ka masinal sees. Muidugi isiklikult tahaks koguaeg viienda käiguga sõita.”

Seeria kolmas mäng toimub neljapäeval, 21. märtsil kell 19.00 TalTechi spordihoones. Vajadusel peetakse neljas kohtumine 24. märtsil kell 17.00 Pärnus ja viies 26. märtsil kell 19.00 Tallinnas.

Vaata poolfinaalide ajakava ja tulemusi.

Autor: volley.ee