Täna raske 3:2 võit! Otsustav mäng kolmapäeval Tallinnas.

Laupäeval toimus neljas kohtumine Eesti meistrivõistluste poolfinaalseerias TalTechi ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel, kui Pärnu võitis kodusaalis toimunud põnevusmängu 3:2 (25/13 23/25 25/18 23/25 15/13) ja viigistas seeria 2:2.

Otsustav viies mäng peetakse kolmapäeval, 23. märtsil kell 19.00 TalTechi kodusaalis.

Neljas poolfinaalmäng pakkus võrkpallisõpradele põnevust algusest lõpuni, kus mõlemad meeskonnad tegutsesid kohati suurepäraselt. Pärnu meeskond oli enne vastasseisu taas selg vastu seina olukorras, sest kaotuse korral pääsenuks pealinna klubi finaali.

Mäng kulges kui Ameerika mägedel ja päädis viienda vaatusega, kus TalTech Kevin Saare vedamisel 5:1 edu haaras. Pärnakate rünnakuid juhtis selles vaatuses Richard Voogel ja Pärnu võitles end viigini ning pääses omakorda ette 10:8. Geimi lõpuni mindi punkt-punktis ning lõpuks suutis kindlamini tegutseda kodumeeskond, võites geimi 15:13 ja kohutmise 3:2.

Avo Keele juhendatav Pärnu teenis täna blokiga koguni 21 punkti, 6 korral said vastaste rünnakutele käed ette brasiillased Gabriel Cavalcante ja Jo Mauricio da Silva Neto. Ka rünnakul tegutses Pärnu taas väga meeskondlikult, Cavalcante kerkis võitjate resultatiivseimaks 20 punktiga (+15), Markus Uuskari panustas 13 (+6) ja Toms Švans ning Bohdan Mazenko kumbki 10 silma (+7 ja +7).

Avageimis temporündaja Mihkel Tanila vigastuse tõttu kaotanud TalTechi edukaim oli 28 punkti (+3) toonud Matej Šmidl, kes täna rünnakul tihti vastase blokiga hätta jäi. Kevin Saar lisas 19 punkti (+8) ja Rauno Tamme 12 punkti (+1).

Vastuvõtul olid Pärnu näitajad 45%, rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt, servilt saadi 4 punkti ja eksiti 13 pallingul. TalTechi vastuvõtt oli 39%, rünnak samuti 38%, blokist saadi 5 ja servilt 7 punkti (22 viga).

Autor: volley.ee