Taltechi üle võõrsil 3:0 võit, seeria jätkub juba laupäeval Pärnus

Eesti meistrivõistluste teine poolfinaalseeria saab jätku laupäeval, sest Pärnu Võrkpalliklubi oli eile TalTechist parem tulemusega 3:0 (27:25, 25:15, 25:22)

TalTech juhib kolme võiduni peetavat seeriat mängudega 2:1, neljas mäng toimub juba sel laupäeval kell 17.00 Pärnus. Esimene finalist selgus üleeile, kui Tartu Bigbank võitis seeria Tallinna Selveri vastu.

Avo Keele juhendatav Pärnu tegutses suurepäraselt pea igas elemendis, TalTechi rünnakud toetusid vaid Matej Šmidlile. Avageimi ülimalt tasavägine lõpp kuulus Pärnule ja sealt saadud emotsioon kandus edasi ka järgmisse vaatusse, mis võideti ülikindlalt 25:15.

Kolmandas geimis pääses suvepealinna meeskond samuti Markus Uuskari rünnakust juhtima 8:4 ja geimi keskel juhiti 16:13. Šmidli rünnakute ja Borys Zhukovi vea järel jõudis Tallinna klubi punkti kaugusele – 19:20. Pärnu kasvatas veidi edu, ent Šmidli äss tõi TalTechi veelkord punkti kaugusele 22:23. Viigini siiski ei jõutud ja geim Pärnule 25:23 ning kogu kohtumine seega 3:0.

TalTechi sidemängija Martti Keel tõdes mängujärgses teleintervjuus, et meeskonna esitus jättis kõvasti soovida. “Selgelt jäime rünnakuga hätta, kui 150 korda vastase blokki lööme, siis ei saagi võita seda mängu.  Ja Pärnul on hea mängida ka, kui nii palju blokke saad,” kommenteeris Keel. “Eks Pärnus tuleb raske mäng, loodame, et suudame seal ikka ära võtta selle. Peame korralikult esinema kui tahame neid võita.”

STATISTIKAT: Võitjatele tõi Borys Zhukov 14 silma (+4), võrdselt 9 punkti lisasid nii Markus Uuskari (+4) kui Gabriel Cavalcante (+6) ja 8 punkti (+2) Bohdan Mazenko. TalTechile tõi Matej Šmidl 23 punkti (+13).

Vastuvõtt oli Pärnul 57%, rünnak 46%, blokist teeniti 14 punkti (4 blokki sai kirja Jo Maurucio da Silva Neto) ning servil löödi 4 ässa ja eksiti 13 pallingul.

TalTechi vastuvõtt oli 53%, rünnakuid lahendati 35-protsendiliselt, blokiga saadi 6 ja serviga 5 punkti (18 viga)

Autor: volley.ee