Selverile kaotus, Taltechi üle võit – Pärnu VK tõusis tabelis neljandaks

Credit24 Meistriliigas alanud aasta esimeses kodumängus pidi Pärnu VK tunnistama Selver Tallinna kindlat 0:3 paremust. Kodumeeskond suutis geimides võtta vaid 16, 16 ja 14 punkti.

Selver ületas Pärnut praktiliselt kõikides elementides. Serviässad 7-2, blokipunktid 11-2 pealinna meeskonna kasuks, rünnakute õnnestumine 56% versus 39%. Vaid vastuvõtt oli pärnakatel täna parem – protsendid kodumeeskonna kasuks 54-41. Mängu statistika leiab SIIT.

Võiduka meeskonna kõige resultatiivsemaks meheks kerkis nurgaründaja Oliver Orav 17 punktiga, kusjuures mehe efektiivsus oli pea uskumatu +16. 11/+7 punkti lisas diagonaalründaja Renee Teppan, 7/+7 jäi tempomehe Mihkel Varblase ning 7/+3 teise nurgaründaja Kristo Kollo arvele.

Kaotajate poolel tõid parimatena Toms Svans 10/+8 ja Atvars Ozolins 9/+2 punkti.

„Tuli veidi kergemini kui arvasin,“ kommenteeris tulemust Selver Tallinn peatreener Rainer Vassiljev, aga nägi ka parandamise ruumi, „Me saime väga hästi hakkama oma rünnakuga kuigi meil oli veidi liiga palju probleeme esimese ja teise puutega. Me saime väga palju blokipidurdusi, aga ma arvan, et oleksime pidanud veel rohkem selliseid palle kaitsest üles mängima. Ma tean ka põhjust miks meil mitmed puuted ebaõnnestusid, oleme praegu ju päris palju jõusaalis aega veetnud ja seepärast ei saagi kõik puuted olla filigraansed. Kokkuvõttes olen siiski väga rahul, eriti hästi sujus sidemängija (Renet Vanker –toim.) koostöö ründajatega ning ka serv töötas meil korralikult.“

Pärnu Võrkpalliklubi peatreener Avo Keel oli arusaadavalt pettunud: „Nagu tänane resultaat näitab, siis puhkus ei ole meeste mänguvormile hästi mõjunud. Eriti hämmastav on see, et me ei oska kõrgeid palle mängida. Selliste pallide mängimiseks peab olema osavust ja loovust, peab blokki nägema, kuulmise ja lõhna järgi on väga raske võita selliseid mänge.“

 

Pühapäevases  mängus võõrustas TalTech  Pärnu Võrkpalliklubi.  Raskest mängust väljusid tasavägise lahingu järel 3:2 (25:23, 21:25, 27:25, 17:25, 15:13) võiduga pärnakad.

Pärnu kõige resultatiivseimad olid kolm lätlast – diagonaalründaja Kristaps Platacs 24/+10 punktiga, tempomees Toms Svans lisas 16/+9 ja nurgaründaja Atvars Ozolins 14/-4. Lisaks veel Tony Tammiksaar 9/-1 ja Harri Palmar 8/+4. Sidemängija Martti Keel kogus 6/+3 punkti, aga protokoll ei kajasta seda, et just tema oli see, kelle rasked servid vastaste mängu kõige otsustavamatel hetkedel lõhkusid.

TalTechi suurima punktisaagi kogus nende diagonaalründaja Valentin Kordas, kes sai kirja 24/+12. Ülejäänud meeste punktid jagunesid suhteliselt ühtslaselt, Tamur Viidalepp lisas 16/+10, Sten Perillus 12/+7, Rasmus Meius 11/+1 ja Jörgen Vanamõisa 9/+5. Kogu mängu statistika on SIIN.

„Kahest geimilõpust on kahju, kus me ise servivigadega vastasele punkte andsime. Esimese ja viienda geimi lõpus oleks pidanud kindlamalt mängima,“ kahetses TalTechi peatreener Janis Sirelpuu otsustavatel hetkedel kaotatud punkte, „kolmanda geimi lõpu eel olime ka 20:16 ees, aga suutsime edu maha mängida. Martti Keel pani head servi ka ja sattus meie jaoks väga ebasobival ajal servima.“

Pärnu VK peatreener Avo Keel„Täna teenisime küll punktid, aga mäng ei olnud parem kui eile. Pigem mängisime eile paremini. Täna polnud meil korralikku vastuvõttu, tihti jäime hätta tühja võrgu peal, elemente, kus me ei õnnestunud oli liiga palju. Ei olnud väga hea päev.“

Pärnu VK tõusis teenitud kahe punktiga liigatabelis RTU-st ja Jekabpils Lūšist mööda 4. kohale. Pärnakatel on sel nädlavahetusel ees mini-tuur Lätti: laupäeval vastaseks Jekabpils, pühapäeval RTU/Jurmala.

Autor: vcl.ee / volley.ee