Kaotus ka kolmandas mängus, seeria üldseis Bigbank 3:0 Pärnu VK.

Tavapäratute koosseisudega kolmas finaalmäng pakkus küll pinget, ent lõppes ikka Bigbanki võiduga.

Esmaspäeval toimus Tartus kolmas kohtumine Eesti meistrivõistluste finaalseerias, kui Tartu Bigbank sai kolmanda võidu ja on seega meistritiitlile väga lähedal.

Sarnaselt kahele esimesele mängule olid Tartu võidunumbrid 3:0 (25/22 25/20 25/22).

STATISTIKA: Valentin Kordas oli võitjate edukaim 12 punktiga (+9), 11 silma (+7) lisas Martti Juhkami. Pärnu kasuks panustas Markus Uuskari 19 punkti (+10).

Vastuvõtt oli Tartul 62%, Pärnul 48%, rünnakuid lahendasid Tartu mehed 43-protsendilsielt, Pärnu rünnakuprotsent oli 46. Blokist said mõlemad meeskonnad 3 punkti, servil lõi Tartu 6 ässa Pärnu 3 vastu.

Pärnu peatreener Avo Keel tõdes, et otsustavatel hetkedel ei suudetud täna häid lahendusi leida. “Raske on midagi kommenteerida, meile pakuti, aga ei tahtnud me seda vastu võtta. Seisul 19:17 plätserdasime ja tegime lihtsalt rumalusi. Tartu sai aga nagu tellimise peale võrgupuutest ässa ja meil oli motivatsioon maas ja geim jälle läinud,” viitas juhendaja otsustavatel hetkedel tehtud vigadele. “Aga mis sa teed, eks kolmapäeval tuleb uuesti platsile minna ja jälle proovida.” Pärnu peab ilmselt ka kolmapäeval mängima ilma positiivse koroonaproovi andnud Bohdan Mazenkota. “See oli küll kiirtest, aga kardan, et teine test on samuti positiivne, kõik sümptomid on olemas.”

Tartu meeskonna nurgaründaja Martti Juhkami vigastas mängu käigus löögikäe pöialt ja oli sellega hädas läbi kohtumise, tema oli ka üks neist paljudest, kellest mingi viirusehoog üle käis. “Mina olin üks neist, kes kergemalt pääses, mul palavikku polnud, aga olen põlve tõttu ka ibumetiini peal olnud ja ehk see hoidis kontrolli all. Aga enamikust mingi viirus üle käis ja meie energiavarusid see sõi. Treener üritas seetõttu mänguaega jagada, et kahe päeva pärast ka suudaksime mängida,” rääkis Juhkami.

“Eks meie kvaliteet on kõrgem kui teistel meeskondadel ja seetõttu saame me sel moel “lappida” puudulikke kohti ja kõik teavad ikka, mida nad tegema peavad. Kui me peame kokkulepitud asjadest kinni, suudame iga koosseisuga ohtlikud olla. Kindlasti loodame me selle seeria Pärnus ära lõpetada, sest laguneme ühest ja teisest otsast ja muidu meil varsti ei jagu lihtsalt mängijaid,” lisas Juhkami.

Haiguste tõttu mängisid mõlemad meeskonnad mõne põhimeheta, Tartul oli puudu Mart Naaber, lisaks ei mänginud põhimeestest Kevin Soo ja Alex Saaremaa. Nii pidi Tamur Viidalepp mängima tempoosakonnas ja täismängu sai kirja vahetusmees Siim Päid. Kert Toobal vahetati aga välja juba avageimis ja tuli uuesti mängu kolmanda geimi keskel. Pärnul oli lisaks eelmises mängus vigastada saanud Jo Mauriciole puudu tempomees Bohdan Mazenko.

Tartu algkoosseis: Kert Toobal, Valentin Kordas, Martti Juhkami, Taavet Leppik, Tamur Viidalepp, Siim Päid, libero Rait Rikberg.

Pärnu algkoosseis: Richard Voogel, Markus Uuskari, Gabriel Cavalcante, Borys Zhukov, Kristo Joosep Peterson, libero Silver Maar.

Avavaatuses sai Tartu geimi keskel küll kätte 16:14 edu, ent Uusakri rünnakust ja Leppiku eksimusest pääses Pärnu omakorda 19:17 ette ja peatreener Alar Rikberg vahetas Toobali asemel meeskonna rünnakuid juhtima Ronald Järve, punkt varem asendas Juhkamit Albert Hurt. Otsustavat äraminekut ei suutnud aga teha kumbki meeskond. Päidi ässpalling andis Bigbankile 22:20 edu ja Avo Keel kasutas mõtlemisaega. Esimese geimpalli tõi Kordase rünnak seisul 24:21, ent seda ei realiseeritud. Geim siiski Tartule, tulemuseks 25:22.

Teises geimis jätkati samades koosseisudes nagu esimene lõpetati. Geimi alguses tegutsesid Pärnu mängijad ebakindlalt ja lasid Tartul haarata 6:3 eduseisu. Zhukovi vea järel juhtis kodumeeskond 11:8 ja geimi keskel oldi ees 16:13. Seda enam ei loovutatud ning teine vaatus kuulus üsna veenvalt Tartule 25:20.

Kolmas geim algas paremini Pärnu meeskonna jaoks, ent õige pea oli omakorda 8:6 peal Tartu. Geimi alguses asendas Juhkami Hurta. Pärnu 12:11 eduseisul sekkus Tartu mängu uuesti juhtima Toobal, Pärnul vahetas Ivory Õuekallas pingile Cavalcante. Kordase ja Juhkami vedamisel haaras Tartu 17:15 edu, ent Pärnu suutis Zhukovi rünnakust 20:20 viigini jõuda. Ent Pärnu servivea ja Viidalepa ässa järel sai Tartu uuesti ette 22:20 ja geimi võitis ikkagi Tartu meeskond tulemusega 25:22 ja kogu kohtumise 3:0.

Autor: volley.ee

ETV spordi kokkuvõte

Delfi pildigalerii

Finaalseeria 4.mäng toimub juba homme, kolmapäeval 6.aprillil kell 19 Pärnu spordihallis. Otseülekanne mängust TV Duo5 ja sport.postimees.ee