0:3 kaotus ka Eesti MV finaalseeria teises mängus. Seeria üldseis Pärnu VK 0:2 Bigbank Tartu.

Eesti meistrivõistluste finaalseeria teises kohtumises oli kolmapäeval Pärnu spordihallis Tartu Bigbank Pärnu Võrkpalliklubist üle tulemusega 3:0 (25:20, 25:15, 25:22) ja juhib nelja võiduni peetavat seeriat 2:0.

Avakohtumises tujutult tegutsenud Pärnu alustas teist mängu küll isukalt ja võitluslikult, ent vastane pani oma paremuse siiski maksma. Sarnaselt avamängule jagus kahes esimeses vaatuses tasavägist mängu vaid geimide esimesse poolde, kolmandas läks Tartu oma teed geimi lõpus. Mängu lõpus sai vigastada Pärnu sidemängija Jo Mauricio, kelle jaoks on hooaeg lõppenud, diagnoositud vigastus on 3.kämblaluu spiraalmurd.

Seeria järgmine mäng toimub esmaspäeval, 4. aprillil kell 19.00 Tartus, neljas mäng taas Pärnus, kolmapäeval, 6.aprillil.

STATISTIKA: Tartu kasuks tõi Martti Juhkami 18 punkti (+11), 15 silma (+6) lisas Albert Hurt. Pärnu resultatiivseim oli Boris Žukov 12 punktiga (+7), 10 punkti (+8) panustas Bohdan Mazenko.

Blokis oli 7-5 parem Pärnu, servil oli 6-2 üle Tartu. Vastuvõtt oli Tartul 51%, Pärnul 43%, rünnakuid lahendasid paremini samuti Tartu mängijad, vastavalt 56% ja 42%.

Bigbanki sidemängija Kert Toobal tunnistas, et tänases mängus oli halbu momente, ent kannatlikkus ja kõrgem mänguklass tõid lõpuks siiski edu.

Pärnu peatreener Avo Keel ütles, et finaalseeria teine mäng oli esimesest lubavam ja tema läheb ka kolmandale kohtumisele vastu lootusrikkalt.

Pärnu algkoosseis: Jo Mauricio da Silva Neto, Markus Uuskari, Gabriel Cavalcante, Borys Zhukov, Bohdan Mazenko, Toms Švans, libero Silver Maar.

Tartu algkoosseis: Kert Toobal, Valentin Kordas, Martti Juhkami, Albert Hurt, Alex Saaremaa, Mart Naaber, libero Rait Rikberg.

Mängu algus oli kodumeeskonna jaoks paljulubav ja 0:4 kaotusseisus kasutas Tartu peatreener Alar Rikberg mõtlemisaega. Esimeseks tehniliseks vaheajaks oli Pärnu edu vaid 8:7 ja edasi kulges kohtumine tasavägiselt kuni Bigbank vastase rünnakueksimuse järel 15:12 juhtima läks. Tartu suutis edu hoida ja läks otsustavatele hetkedele vastu 21:17 eduseisus, mil Avo Keel veel mõtlemisajaga geimi kulgu muuta püüdis. Seda aga ei juhtunud ning Tartu asus 25:20 geimivõiduga mängu juhtima.

Teise geimi algus kulges punkt-punktis, kuni Hurda serviäss Tartu 13:10 ette viis. Teiseks tehniliseks vaheajaks oli Bigbank juhtimas 16:12 ning Toobali serviäss käristas vahe juba 18:12-le. Viiginumbreid tabloole enam ei tekkinud ja geim kuulus Tartule tulemusega 25:15.

Kolmandas vaatuses võitlesid Pärnu mängijad kätte 4:1 edu ja Alar Rikberg kasutas kohe mõtlemisaega. Kevin Soo vahetas geimi alguses välja Mart Naabri. Mazenko rünnaku ja serviässa järel juhtis kodumeeskond 7:3, kuid vahe sulas 11:11 viigiseisuks. Uuesti pääses Pärnu ette, ent Juhkami vedamisel suutis Tartu uuesti viigistada ja omakorda 14:13 ette minna. 18:18 viigiseisul kutsus Tartu peatreener mehed veel platsi äärde nõu pidama. Soo ja Hurt viisid Bigbanki 20:18 ette, viimase pallivahetuse lõpus sai vigastada Pärnu sidemängija Jo Maurucio ja teda tuli asendama Richard Voogel. Tartu teenis esimese matšpalli seisul 24:21 ja võitis geimi tulemusega 25:22 ning mängu seega 3:0.

Autor: volley.ee