Balti liiga algas kaotusega Võrus.

Pühapäeva õhtul Võrus Balti liiga esimeses mängus tuli tunnistada Barrus Võru Võrkpalliklubi  3:1 (19/25 25/17 25/21 25/17) paremust. 

Pärnu meeskonna edukaim oli 13 punktiga (-2) Kaur Erik Kais, 12 punkti (-2) panustas Tony Tammiksaar ja 10 (+0) Ivory Õuekallas. Pärnu vastuvõtt oli 71%, rünnak 33%, blokiga saadi 8 punkti nagu ka serviga (vigu tehti 21).

Barrus Võru VK resultatiivseimaks tõusis ameeriklane Matthew Slivinski 15 punktiga (+4), 11 punkti (+1) lisas Devin Põlluste ja 10 (+3) Rasmus Meius. Võru vastuvõtt oli 62%, rünnak 36%, blokiga teeniti 13 punkti (4 blokki pani Sten Perillus) ning servijoone tagant saadi 4 punkti ja eksiti 16 servil.

Pärnu VK meeskonna peatreener Toomas Jasmin tegi selles rollis debüüdi. Ta tõdes, et vastasel oli veidi rohkem kogemust. “See, et esimese geimi suutsime hästi mängida ja seejärel täiesti ära kukkuda, olin selleks tegelikult valmis. Kuna tegu on noorte poistega, siis paraku selliseid hetki tuleb ette. Võib-olla Võrul oli grammi võrra rohkem seda kogemust, ja koduseinad ka muidugi, mis aitavad selliste pikkade pallivahetuste puhul,” kommenteeris oma esimest mängu peatreenerina.

Oliver Lüütsepa juhendatav Võru meeskond suutis pärast kaotatud avageimi oma mängu paremini käima saada, domineerides viimast vaatust juba väga kindlalt. Suurt tuge saadi ka saalis olnud häälekalt publikult. “Mul on hea meel selle tulemuse ja selle mängu ja selle vahva publiku üle. Ärevus oli sees enne, et kuidas kõik õnnestub, aga arvan, et täna võib rahul olla,” sõnas Lüütsepp mängujärgses teleintervjuus.

“Olime alguses selgelt närvis, meestel oli külm higi otsaees time-out´i ajal ja käsi natuke värises mõnel mehel. Aga see käib asjaga kaasa ja õnneks me saime sellest üle. Kosusime, natukene rahunesime, teises geimis tuli hoopis teine mäng ja kokkuvõttes me mängisime väga kannatlikult. Kui vaadata rünnakuvigade arvu, siis on selge, et meie olime kannatlikud, omavigu ei teinud ja lasime vastasel eksida. Ma arvan, et see oli mängu võti. Tahaks realiseerimisprotsenti suuremaks, aga teeme tööd ja näeme vaeva ja täna oleme rahul selle tulemusega,” lisas peatreener, kes tunnustas eraldi libero Cris Karlis Leppa, kes vaatamata sõrmevigastusele otsustas siiski mängida. “Ta võttis ise endal üleeile kipsi maha ja ütles, et lähme mängime. Väga hea meel, et see sõrm terveks jäi, müts maha selle Saaremaa mehe ees.”

Pärnu VK meeskonna järgmised mängud Balti liigas: laupäeval 8.oktoobril kodus Bigbank Tartuga, 15. ja 16.oktoobril Lätis Jekabpils Luši ja DU/Ezerzemega.