Võitlesime vihaselt, seekord jäi veidi puudu. Aadu Luukase karika finaalis mängib Selver/Taltech

Kahe võiduni peetava poolfinaalseeria esimese mängu võitis Pärnu VK, seega oli seeriat favoriidina alustanud Selver/TalTechi jaoks eile korduskohtumises selg vastu Pärnu spordihalli seina. Närvilise mängu suutis pealinna meeskond siiski 3:1 (22:25, 25:12, 25:20, 28:26) võita ja kindlustas sellega koha 17. detsembril mängitavas Aadu Luukase karikafinaalis.

Mäng algas punkt-punktis, aga seisult 7:7 said pärnakad hoo sisse ja võitsid esimese geimi 25:22. Selver/TalTech end siiski ehmatada ei lasknud, pigev vastupidi, sest teise geimi võitsid hoopis nemad, ja seda ülikindlalt 25:12. Kolmas oli taas veidi tasavägisem, aga alates seisult 17:17 olid paremad Andres Toobali hoolealused ning geim neile 25:20. See tähendas, et nüüd oli juba kodumeeskond ise surve all, sest oli teada, et järgmise geimi kaotus tähendab Pärnu VK jaoks karikateekonna katkemist. Kodumeeskond suutiski end väga hästi kokku võtta ja andis neljandas vägeva lahingu. Geimi lõpp läks väga põnevaks, Selver/TalTechil läks vaja nelja matšpalli, et mäng 3:1 ja sellega ka finaalikoht Tallinna viia.

Võitjate kõige resultatiivsem oli Oliver Orav 24 (+17) punktiga. Denis Losnikov lisas 15 (+7) ja Rauno Tamme 11 (+8), tempomees Andri Aganits lisas suurepärased 10 (+8) punkti, mille sisse mahtus ka 4 blokipunkti.

Kaotajate parim oli Tony Tammiksaar 17 (+8) punktiga.

Kogu mängu statistika on leitav SIIT.

Autor: volley.ee

Pärnu VK selle aasta viimane Balti liiga mäng on kodumäng, pühapäeval, 11.detsembril kell 17 võõrustame Pärnu spordihallis Barrus Võru VK-d.