Vägev! Veerandfinaali avamängus 3:0 võit Eesti meistri üle.

Eile õhtul peeti esimesed Credit24 Meistriliiga veerandfinaalid, Pärnu Võrkpalliklubi alustas kodus kindla 3:0 võiduga.

Pärnu VK oli hiljuti Eesti meistriks tulnud Tartu Bigbankist parem tulemusega 3:0 (25:22, 25:18, 25:19). See oli suvepealinna meeskonna jaoks sel hooajal erinevate liigade peale alles esimene kord, mil Tartust jagu saadi.

Pärnakate edukaim oli rünnakul 17 punktiga (+10) Atvars Ozolins, 11 silma (+10) lisas 4 ässa löönud Taavet Leppik, Toms Švans ja Kristaps Platacs panustasid kumbki 9 punktiga. Väga suurt rolli mängis võidus kaptenist sidemängija Martti Keel, kes lisaks mängu juhtimisele sai kirja 5 blokipunkti (olles sellega meeskonna edukaim) ning lõi ühe serviässa. Pärnu vastuvõtt oli 71%, rünnak 54%, blokiga teeniti 12 ja serviga 8 punkti (eksimusi kogunes 14).

Tartlaste efektiivsuse näitaja oli enemasti miinusega, resultatiivseimaks tõusis 11 punktiga (-1) Märt Tammearu, 8 silma (+2) lisas Siim Põlluäär ja 7 (-1) Stefan Kaibald. Tartu vastuvõtt oli 58%, rünnakuid lahendati 40-protsendiliselt, blokist saadi 2 punkti ja servilt 1 punkt (8 viga).

Bigbanki peatreener Alar Rikberg nimetas oma meeskonna esitust katastroofiks. Pärnu juhendaja Avo Keel leidis rahuloluks mitu põhjust. “Meie mängisime väga kindlalt, Tartu mitte. Statistikat vaadates, siis Tartu mängijate rünnak oli tänu meie normaalsele blokile ja kaitsele vaid mõnel üksikul 40% või rohkem. Nüüd nad siis tunnevad, kuidas on olla meie nahas,” viitas Keel senisele hooaja käigule ja lisas, et jäi rahule ka vastuvõtuga

Kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria teine mäng on laupäeval, 10. aprillil kell 17.00 ja vajadusel kolmas mäng pühapäeval, 11. aprillil kell 15.00 Tartus. Publik saalis ei ole lubatud. Mängud on otsepildis nähtavad nii Kanal12 kui Postimehes.