Raske nädalavahetus: Cronimet liiga liidrile kindel kaotus ja viis geimi esiliiga tiimiga karikavõistluste veerandfinaalis.

Cronimet liigas võõrustas Pärnu Võrkpalliklubi reede õhtul liiga liidermeeskonda Selver/TalTechi ja pidi kodupubliku ees vaatamata ilusale algusele vastu võtma valusa 0:3 (20/25 18/25 15/25) kaotuse.

Kahjuks jäi mängu üheks võtmehetkeks Pärnu meeskonna põhisidemängija Karlis  Abelitise vigastus avageimi keskel, mil kodumeeskond veel 17:16 eduseisus oli. 20-aastane lätlane viidi kiirabiga haiglasse ja et ka meeskonna teine side, sama noor Krister Õun oli juba varasemalt vigastusega eemal, pidi platsile jooksma abitreener Karl Lilles. Avageim kaotati lõpuks 20:25.

Teist vaatust alustas Pärnu küll hästi, minnes 5:0 juhtima, ent geimi keskel pöördus eduseis pealinna klubi kasuks, kes võitis teise vaatuse 25:18. Kolmandas geimis Pärnu enam suurt vastupanu ei osutanud ja Selver/TalTech võttis 25:15 võidu.

Pärnu VK kasuks tõi Renee Teppan 9 punkti (+5), 8 punkti jäi nii Tony Tammiksaare (-1) kui Toms Švansi (+5) arvele. Suvepealinna meeskonna vastuvõtt oli 46% ja rünnakuid lahendati 37-protsendiliselt, nii bloki kui serviga teeniti 5 punkti (servivigu tehti 17).

Võitjate resultatiivseim oli 11 punktini (+7) jõudnud Matthew Aubrey, kes lõi ka 4 serviässa. Võrdselt 9 silma panustasid tempomehed Andri Aganits (5 blokki; +8) ja Marx Aru (+4). Selver/TalTechi vastuvõtt oli 45%, rünnak 41%, blokist saadi 9 ja servilt 7 punkti (eksiti 12 pallingul).

Aadu Luukase karikavõistluste veerandfinaali avamäng toimus laupäeval Tallinnas. Raskes mängus õnnestus Tallinna Ülikool alistada viiendas geimis, tulemus 2:3 (20/25 25/17 25/20 23/25 11/15)

Kui eelmisel päeval pidi Pärnul sidemängija kohuseid täitma hakkama abitreener Karl Lilles, siis karikamängus sai taas kaasa teha samuti vigastusega kimpus olev meeskonna teine sidemängija Krister Õun. Pärnu rünnakuid vedas Renee Teppan, kes tõi 26 punkti (+16), kahekohalise skoorini jõudis ka Andrus Raadik 13 punkti (+7) näol. Toms Švans lisas 9 silma (+4) ning 4 blokki pannud Jörgen Vanamõisa 8 punkti (+4). Pärnu vastuvõtt oli 53%, rünnak 42%, blokk saadi vastase rünnakule ette 10 korral ning servil löödi samuti 10 ässa (eksiti 14 pallingul).

Tallinna Ülikooli punktide eest hoolitsesid enim endised kõrgliigamehed – Karl Maidle arvele kogunes 23 punkti (+12), Tanel Uusküla lisas 18 (+4) ning Sander Steinberg 15 (+6) punkti. Pealinna klubi vastuvõtt oli 56%, rünnak 49%, blokiga teeniti 11 punkti ning servilt 7 silma (eksimusi tehti 14).

Aadu Luukase karikavõistluste veerandfinaali korduskohtumine TLÜ-ga toimub 16. novembril kell 19.00 Pärnu spordihallis, võitja kohtub poolfinaalis valitseva karikavõitja Bigbank Tartuga. Pärnu Võrkpalliklubi järgmised Cronimet liiga mängud on 11.11 Jurmalas ja 12.11 Gargždais.