Pühapäeval kindel võit Barrus Võru VK vastu! Aadu Luukase karika poolfinaal Tartuga juba sel nädalal.

Pühapäeva õhtul suutis Pärnu Võrkpalliklubi  kodusaalis saada 3:1 (25/18 25/15 22/25 25/19) võidu Võru Barrus Võrkpalliklubi üle.

Suvepealinna meeskonna rünnakul säras enim Renee Teppan, kes tõi 24 punkti (+16), Tony Tammiksaar panustas 18 punkti (+7) ning Andrus Raadik 14 punktiga (+8). Võru Barruse edukaim oli tavapäraselt Renato Oliveira, kelle arvele kogunes 23 punkti (+11), Kristo Kollo lisas 10 silma (+3).

Pärnu oli Võrust selgelt üle nii blokis – 10 vs 5 kui servil – 9 vs 2. Ka vastuvõtu- ja rünnakuprotsent olid paremad võitjameeskonnal, vastavalt 55% vs 31% ning 62% vs 52%.

Renee Teppan sõnas mängujärgses intervjuus, et suurt rolli mängis täna serv. “Kodusaal ja servisime üsna okeilt, mis on loogiline ka, kodus peabki hästi servima. Kui paned vastase surve alla, siis ongi lihtsam. Aga eks siin täna oli kõike – oli hea start ja oli ka korralik jätk, aga nagu võrkpallis ikka, siis see kolmas geim.. Võib-olla tulime liialt fun´ima ja sealt hakkasid mingid oma ebakõlad ja vastane kasutas selle kohe ära. Aga ega me ei peagi eeldama, et me Võru vastu – kes ei ole üldse halb punt – 3:0 võitma peame. Neljandas geimis oli mängu, murdsime ära, sellessuhtes tiptop,” kommenteeris diagonaalründaja.

Samuti kodusaalis toimunud Aadu Luukase karika veerandfinaali kordusmängus neljapäeva õhtul alistas Pärnu Võrkpalliklubi  3:0 (25/19 25/20 25/20)esiliigaklubi Tallinna Ülikooli.

Avamängus sai Pärnu VK meeskond raske 3:2 võidu ja pääses seega kahe mängu kokkuvõttes poolfinaali.

Pärnu rünnakuid vedasid taas Renee Teppan ja Andrus Raadik, kes mõlemad panustasid 15 punkti (+9 ja +11), 8 punkti (+5) lisas Toms Švans. Tallinna Ülikooli resultatiivseim oli 14 punktiga (+6) Mihkel Nuut, 10 silma (-1) lisas Sander Steinberg.

Võitjate vastuvõtt oli 49%, kaotajatel 48%, rünnakuid lahendas Pärnu 42% ja Tallinna Ülikool 43%, blokist teenis Pärnu 12 ja Tallinna Ülikool 4 punkti, servil lõid võitjad 7 ja kaotajad 3 punkti.

Pärnu Võrkpalliklubi mängud Bigbank Tartuga toimuvad juba sel nädalal: neljapäeval, 23.11 kell 19 Pärnu spordihallis ja pühapäeval, 26.11 kell 17 Tartu Ülikooli spordihoones.

Karikavõistlustel mängitakse kõigis paarides kuni finaalini kahemängulised seeriad. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Naiste ja meeste finaalid mängitakse 16. detsembril Pärnus.