Cornimet liiga esimeses kodumängus pidime tunnistama tartlaste paremust.

Pühapäeva õhtul läksid Cronimet liigas vastamisi Pärnu Võrkpalliklubi ja Tartu Bigbank, kes kumbki polnud veel võidurõõmu tunda saanud. Suvepealinna meeskonna kodusaalis 382 pealtvaataja ees peetud kohtumises teenis 3:1 (25:18, 25:23, 21:25, 25:22) võidu Bigbanki meeskond.

Avageimis jäi kodumeeskond 3:8 taha ja geimi keskel käristas Timo Lõhmus vahe juba 17:11-le ning geim kuulus kindlalt (25:18) Tartule. Teises vaatuses läksid aga Toomas Jasmini hoolealused Tony Tammiksaare löögist 12:9 juhtima ja Andrus Raadiku serviäss tõi tabloole numbrid 13:9. Tartu võitles end aga 19:19 viigini ning lõpp keerati juba enda kasuks – 25:23.

Kolmanda geimi alguses haarasid Pärnu mehed Lõhmuse veast 9:6 eduseisu ja geimi keskel oldi ees 16:11. Edasi kärises vahe juba 19:11-le, ent ikka läks lõpp ärevaks ja 24:21 eduseisul pidi Jasmin mõtlemisaega kasutama. Geim siiski Pärnule tulemusega 25:21. Neljas geim kulges aga taaskord Bigbanki dikteerimisel, kui Daniel Matheney ja Lõhmus viisid Tartu ette 16:11. Toms Švans tõi geimi lõpus Pärnu veel kahe puntki kaugusele (20:22), ent ei enamt – 25:22 geim Tartule ja mäng võideti seega 3:1.

STATISTIKA: Pärnule tõi Toms Švans 20 punkti (+13), Andrus Raadiku arvele kogunes 15 (+3) ning Tony Tammiksaare arvele 11 punkti (+2). Pärnu vastuvõtt oli 47% ja rünnak 44%, blokk saadi Tartu rünnakutele ette 8 korral ja servijoone tagant teeniti 8 punkti (eksiti 16 servil).

Tartlastele tõi 5 serviässa löönud Martti Juhkami 17 punkti (+7), Timo Lõhmus panustas 14 punkti (+2; 4 ässa), Daniel Matheney 13 (+9) ning Andris Širjakovs 10 punkti (+5). Alar Rikbergi juhendatava meeskonna vastuvõtt oli 47%, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, blokiga teeniti 10 ja serviga 12 punkti (17 viga).

Pärnakate järgmised mängud sel nädalavahetusel Lätis Daugvpilsis ja Jekabpilsis. Taas kodupubliku ette tullakse 3.novembril, kui võõrustatakse Selver/Taltech-i.