CEV Volleyball Challenge badge 2021

CEV Challenge Cupi mängud toimuvad Türgis

Euroopa võrkpalliliit on otsustanud, et madalaimas eurosarjas ehk CEV Challenge Cupil, kus löövad tänavu kaasa nii Pärnu kui ka Saaremaa, jätkatakse koroonaviiruse leviku tõttu hooaega n-ö mullides. Mõlemad Eesti klubid peaksid olema mängutules vahemikus 8. kuni 10. detsember.

Pärnakad, kes olid niigi sarnaselt saarlastele avavoorust edasi pääsenud ainsatki mängu pidamata, said nädala alguses teada, et ka nende kaheksandikfinaali vastane, Austria klubi Zwettli Raiffeisen Waldviertel loobus eurosarjast. Pärnu on seega pääsenud juba veerandfinaali.

“See on pigem ikkagi kurb uudis,” ütles Pärnu klubi mänedžer Reio Tilk täna Võrkpall24’le. “Oleksime tahtnud nendega mängida. Pakkusime välja nii kodus-võõrsil süsteemis mängimist kui ka ühe meeskonna kodus ühe või kahe mänguga edasipääseja selgitamist, aga CEV on võtnud vastu otsuse, et kõik mängud peetakse ära mullides ja austerlased otsustasid loobuda.”

Kui eelseisvad nädalad uusi muudatusi kaasa ei too ja kõik läheb plaanipäraselt, lendavad pärnakad detsembris Ankarasse, kus peetakse kolme klubi osalusel esimene “mull”. Et Avo Keele hoolealused pääsesid juba veerandfinaali, ootavad nad esmalt endale vastast paarist Ankara Ziraat Bankasi (Türgi) – Nicosia Omonia (Küpros). Paari võitja, kelleks osutub suure tõenäosusega Türgi suurklubi Ankara, selgub ühe mänguga. Samuti selgitatakse veerandfinaalist edasipääseja ühe kohtumisega.

Rohkem selgust peaks saabuma seoses eurosarjaga sel nädalal.

/ Võrkpall24.ee /