Balti liiga finaalturniiril jäi Pärnu Võrkpalliklubi võiduta ja medalita.

Nädalavahetusel Tartus toimunud Balti liiga finaalturniiril kaotas Pärnu VK mõlemad mängud ja jäi medalita.

Meeste Balti liiga esimeses poolfinaalis kohtusid laupäeval tiitlikaitsja Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi. 3:0 (25:14, 25:19, 28:26) võiduga edenes finaali kodus mängiv Tartu klubi. 

Kui kaks esimest vaatust olid üsna kindlalt Tartu dikteerida, siis kolmas kulges algusest lõpuni tasavägiselt. Lõpus tegid paremaid otsuseid Bigbanki mehed, kes Matej Šmidli vedamisel geimi 26:24 võitsid ja pääsesid finaali.

Võitjatele tõi Matej Šmidl 20 punkti (+13), Kevin Soo panustas 12 silma (+12) ja Tamur Viidalepp 7 punkti (+1). Tartu vastuvõtt oli 50%, rünnakuid lahendati 46-protsendiliselt, blokiga teeniti 8 punkti ning servil löödi 7 ässa ja eksiti 9 pallingul.

Pärnul keegi kahekohalise punktiskoorini ei jõudnud, võrdselt 8 punkti jäi nii Jörgen Vanamõisa (+4), Kaur Erik Kaisi (+3) kui Arthur Henrique Pereira (+7) arvele. Pärnu meeskonna vastuvõtt oli 54% ja rünnak 31%, blokiga teeniti 8 ja serviga samuti 8 punkti.

Pühapäeval väljus Pärnu Võrkpalliklubi ja Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme vahelisest Balti liiga pronksikohtumisest 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 26:24) võiduga Läti klubi. Daugavpilsile oli see ajaloo esimeseks medaliks Balti liigas.

Pärast keerulist põhiturniiri – kus Pärnu sai teatavasti viimase koha – oli finaalturniirile jõudmine suureks kordaminekuks, ent medalini kahjuks ei jõutud. Pronksimängu alustati küll hästi, ent avageim jäigi Pärnule ainsaks võidetud geimiks.

Võitjate resultatiivseimateks olid võrdselt 16 punkti toonud Armands Rokjans (+12) ja Andris Širjakovs (+4). Pärnule tõi Tony Tammiksaar 16 punkti (+12), Hindrek Pulga arvele jäi 16 (+1) ning Jörgen Vanamõisa kontole 12 silma (+10; sh 5 blokki). Daugavpilsi vastuvõtt oli 47% ja rünnak 41%, Pärnu samad näitajad olid 55% ja 43%. Blokist said lätlased 12 ja Pärnu 11 punkti, servil lõi Daugavpils 3 ässa ja Pärnu 4.

Pärnu pidi mängima ilma ühe põhimehe Kaur Erik Kaisita, kes tegi eilses poolfinaalis viga hüppeliigsele.

Pärnu peatreener Toomas Jasmin tõdes, et pronksimäng oli suuresti samasugune nagu nende mängud põhiturniiril. “Kõigepealt jooksis sidemängijal kokku, siis hakkas vastuvõtt kõikuma, siis oma serv..Kui sidemängija tagasi tuli, ei saanud enam ründajad hakkama. Lagunes kogu see värk, eilne ja tänane mäng peegeldasid meie tervet hooaega,” sõnas Jasmin.

“Kahjuks üllatusi niipalju ei juhtu. See, et me siia saime, oli üllatus, aga eile ja täna näitasid, et oleme ikkagi samas kohas tagasi, kus sügisel. Üle oma varju ei suutnud siin hüpata.”

Autor: volley.ee

Foto: Marko Uusküla