« November 2020»
ETKNRLP
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
» Uudised

Pärnu Võrkpalliklubi on Baltikumi pronks!

Credit24 Meistriliiga pronksimängus läksid laupäeval Tartu Ülikooli spordihoones vastamisi Pärnu Võrkpalliklubi ja Läti meeskond RTU/Robežsardze ning 3:0 (25:23, 27:25, 25:21) paremuse pani maksma Pärnu. 

Pärnu meeskonna ülikogenud ja rohkete tiitlitega tituleeritud peatreener Avo Keel tunnistas, et ei mäleta, kas on varem liigas pronksi võitnud. Teist karva medaleid on tal varasemast mitmeid. "Poeg (Pärnu sidemängija Martti Keel-toim) just ütles, et see on tema esimene pronks ja ka minu esimene pronks. Äkki tõesti ongi nii, ma tõesti ei tea. Kaotatud pronksimatše mäletan ma küll, aga võitu mitte," ütles Keel. Selles liigas pole Keel tõepoolest varem pronksi võitnud, küll on ta kaks pronksimatši kaotanud - aastal 2013 Selveriga ning 2015. aastal Pärnuga. Mängust rääkides viskas juhendaja nalja: "Saime täna 7 korda rohkem blokke kui eile poolfinaalis!" viitas Keel poolfinaalis Bigbank Tartu vastu teenitud 1 blokipunktile. "Tegelikult punnisid lätlased meile kõvasti vastu ja kerge see mäng ei olnud," lisas Keel.

Pärnu libero Silver Maar sõnas mängu kohta järgmist: «Mänguga võib täna rahule jääda. Seisu poolest polnud kerge kohtumine, aga geimide lõpus eksisime vähem, nemad rohkem. Sealt see vahe tuli.»

Pärnu resultatiivseimaks tõusis 14 punktiga (+4) Chizoba Neves Atu, Illia Kovalov lisas 11 silma (+5). Pärnu vastuvõtt oli 50%, rünnak 48%, blokiga saadi 7 punkti ja servil löödi 7 ässa (eksiti 13 pallingul). RTU parim oli Alaksandrs Avdejevs 11 punktiga (+0), RTU vastuvõtt oli 50%, rünnak 43%, bokiga saadi 6 ja serviga 3 punkti (vigu kogunes 12).

RTU juhendaja Raimonds Vilde oli neljandas kohas pettunud, ent mängupildiga jäi rahule. "Me oleme amatöörid ja neljas koht ongi ses mõttes meie koht. Teisalt oli nii eile poolfinaalis kui ka täna võimalus võit võtta, ent tegime ise lihtsates olukordades palju tehnilist praaki ja selle taha edu jäi. Ja neljas koht on ju alati pettumus," rääkis Vilde, kelle sõnul harjutavad kõik RTU mängijad töö kõrvalt. "Mängu tasemega jäin rahule, kui suudame Pärnu ja Saaremaaga mängida nagu võrdne võrdsega, siis on raske nuriseda. Mehed ei andnud alla ja võitlesid, sellega jään rahule," lisas peatreener.

Reedel toimunud  poolfinaalis alistas 1000-pealise publiku silme all kodusaalis Bigbank Tartu Pärnu Võrkpalliklubi 3:0 (25:19, 25:22, 25:21). 

Bigbanki edukaim oli 16 punktiga (+11) Hindrek Pulk, blokis koguni 8 punkti toonud Meelis Kivisild kogus 14 punkti (+11) ning Samuel Walker 12 silma (+9). Pärnu meeskonna resultatiivseim oli 18 punktiga (+10) Chizoba Neves Atu. Bigbanki vastuvõtt oli 52%, rünnak 54%, blokiga teeniti 13 ja serviga 2 punkti (servivigu tehti 10). Pärnu vastuvõtuprotsendiks kujunes 55, rünnakuid lahendati 48-protsendiliselt, blokiga saadi vaid 1 ja serviga samuti vaid 1 punkt (9 vea juures). Vaata Gertrud Alatare fotogaleriid!

Blokis eriti särava esituse teinud ja kokku 14 silma toonud Meelis Kivisild ja Bigbanki peatreener Andrei Ojamets rõhutasid kogu meeskonna panust. "Pärnu ei suutnud täna nii hullu servi lüüa nagu nad meile kolm mängu järjest olid löönud. Teine asi on see, et meie serv oli natuke agressiivsem ja see esimeses kahes geimis võttis neilt võimaluse võrgu keskel mängida. Seda enam, et Martti Keel natuke pelgab seal mängida. Pärnu rünnak on Kovalovi ja Atu peale üles ehitatud ja neid kahte oli vaja kontrolli alla saada. Brasiillasel lasime ikka palju möllata. Ise tegime väga vähe rünnakuvigu, see oli samuti oluline moment. Kokkuvõttes võistkonna võit," sõnas Ojamets.

Ka Kivisild jäi oma esituse osas tagasihoidlikuks. "Minu blokid sõltuvad väga tugevalt, kuidas nurgamehed oma kohavaliku teevad, kiidan ka neid," ütles temporündaja ja kinnitas, et olenemata 3:0 võidust oli mängus pinget kuhjaga. "Pinge geimide keskel on ikka teine kui tavamängus. Ma sain isegi kollase kaardi! Serv oli meil täna samuti tip-top ja see oli samuti ülitähtis. Finaalis tuleb valmistuda justkui kahe meeskonna jaoks, sest Saaremaal on nii palju häid mehi. Usun, et seal tuleb juba raskem mäng," lisas Kivisild.

Pärnu meeskonna juhendaja Avo Keel ütles, et suurim vahe oli blokis. "Meie leidsime nende bloki 13 korda üles, nemad meie oma ainult korra. Tasapisi hakkas see nagu närima. Servid ja vastuvõtt olid võrdsed, rünnakuprotsent neil parem, tegid hea mängu," ütles Keel ja tunnustas samuti Kivisilda. "On hea mees küll, ta ennustas täna hästi blokis meie liikumisi. Tartu pole muidu nii hea blokimeeskond, täna oli nende blokk aga väga hea ja servi võtsid ka normaalselt vastu," lisas Keel.

Vaata ERR-i videolugu pärast poolfinaali, Avo Keele intervjuu. Pronksimatši kokkuvõte.

Pildigalerii Pärnu Postimehes.

Credit24 Meistriliiga finaal tiitlikaitsja Saaremaa VK ja Bigbank Tartu vahel leidis lõpplahenduse alles viienda geimiga. Otsustavas vaatuses oli kindlam Bigbank, võites geimi 19:17 ning kogu kohtumise 3:2 (21:25, 25:22, 25:19, 19:25, 19:17)

Pärnu VK hooaeg jätkub nüüd Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeriaga TalTechi vastu. Juba sel neljapäeval, 07.03 kell 19 kodusaalis ja reedel, 08.03 kell 18:30 Tallinnas Tehnikaülikooli spordihoones, vajadusel kolmas mäng toimub pühapäeval, 10.03 kell 17 taas Pärnus.

Uudised | VƵistkonnad | Credit24Meistriliiga | Noored | Galerii | FƤnnid/toetajad | Kontakt | Pärnu Võrkpalliklubi hümn |
Avaleht