missing « custom component » marker!

Poolfinaali avamängus 1:3 kaotus Tartule

Pühapäeva õhtul kohtusid Eesti meistrivõistluste poolfinaalis Pärnu VK ja Bigbank Tartu. Kolme võiduni peetava seeria avamängus tuli kodusaalis mänginud Pärnul vastu võtta 1:3 (26:24, 19:25, 19:25, 21:25) kaotus.

Pärnu poolel tõi Kevin Saar 15 punkti (+8), Robert Juchnevic lisas 13 punkti (+7). Pärnu vastuvõtt oli 56,3, rünnakuprotsent 51,5. Blokipunkte kogunes 8 (neist 5 läks Tamar Nassari nimele), servilt tuli otsepunkte 4 (eksiti 9 pallingul).

Suurt rolli mängis Pärnu jaoks tõsiasi, et meeskonna üks liidreid Taavet Leppik ei saanud põlveprobleemide tõttu kaasa teha ja tema asemel sai mänguaega 17-aastane Märt Tammearu, kelle mäng aga ei sujunud ja noormehe arvele jäi 7 punkti (-6).

Tartu parimaks kerkis 25 punkti (+18) toonud Curtis Stockton, Brook Alois Sedore ja Meelis Kivisild lisasid kumbki 13 punkti. Tartu vastuvõtuprotsendiks kujunes 55,8, rünnakuid realiseeriti 52,8-protsentiliselt. Servil löödi 11 ässa (vigu kogunes 18), blokipunkte teeniti 8.

Pärnu peatreener Avo Keel tõdes mängujärgselt, et muret tegi nii servi vastuvõtt kui rünnak. "Tartul polnud täna sellist tapvat servi selle nelja geimi jooksul, aga kui ühel mehel on vastuvõtt alla 30% (igal meeskonnal on oma statistik, mistõttu see võib erineda volley.ee omast), siis me teame, keda otsitakse. Pluss (kehv) rünnakuefektiivsus juurde, üks nurgaründaja ja diagonaal langesid ansamblist välja,“ viitas Keel oma meeskonna murekohtadele. Ka ei osanud Keel öelda, kas Leppik saab seeria jooksul meeskonda aidata.

Tartu meeskonna peatreener Andrei Ojamets sõnas intervjuus Kanal12-le, et võtab mäng korraga ja sündmustest ette ei rutta. "Meil lihtsalt vedas, et Leppik ei mänginud," viskas Ojamets esiti nalja. "Eks me muutsime ka natuke asju, aga Avo Keele ees ma neid detaile avaldada ei tahaks. Mehed olid hästi häälestunud ja eks nad tahavad end tõestada ka. Tartu ja Pärnu vastasseisud on läbi ajaloo olnud intrigeerivad ja tänane oli alles väike samm, iga järgmise sammuga läheb minek raskemaks," usub juhendaja.

Seeria teine kohtumine toimub neljapäeval,12. aprillil kell 19.00 Tartu Ülikooli spordihoones. Kolmas mäng pühapäeval, 15.aprillil kell 16:30 Pärnu spordihallis.

Teise poolfinaalpaari avakohtumises alistas Saaremaa VK laupäeval 3:0 (25:22, 25:19, 25:23) Selver Tallinna.

Nimi
Kommentaar
Turvakood

Kommenteeri