23 24 25 26 27 28 29
30 31
» Uudised

Poolfinaalseerias on selg vastu seina, Tartu juhib 2:0

Bigbank Tartu asus Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriat Pärnu VK vastu juhtima mängudega 2:0, kui neljapäeva õhtul saadi kodusaalis kirja 3:0 (25:21, 25:22, 25:23) võit. Nii lahutab Tartu meeskonda finaalist vaid üks võit, Pärnul on aga selg vastu seina.

0:2 kaotusseisus olles muutus Pärnu mäng kindlamaks ja kolmandat geimi kontrolliti kuni otsustavate momentideni. Seisult 20:20 haaras aga ohjad Bigbank ning Mart Naabri kõrge rünnak lõpetas geimi ja mängu ikka kodumeeskonna kasuks.

Pärnu poolel tõi Robert Juchnevic 16 punkti (+7), Märt Tammearu ja Toms Švans lisasid kumbki 10 punkti. Vastuvõtuprotsendiks kujunes 63,5, rünnakuid realiseeriti 47,5-protsendiliselt. Blokipunkte teeniti 6, pallingul löödi 2 ässa (vigu tehti 12). Pärnu meeskond peab jätkuvalt hakkama saama hakkama ilma ühe liidri Taavet Leppikuta, keda vaevab põlvevalu.

Tartu resultatiivseimana kogus Stefan Kaibald 13 punkti (+8), Brook Alois Sedore panustas 11 punkti (+4), 10 silma jäi nii Curtis Stocktoni kui Mart Naabri arvele. Võitjameeskonna vastuvõtuprotsent oli 61,8, rünnak 52,9%. Blokist teeniti 8, servipunkte 7 (vigu tehti pallingul 11).

Pärnu nurgaründaja Kevin Saare sõnul on kogu nende hooaeg üles-alla käinud. «Ükskord tuleb ühel välja, teisel jälle ei tule. Vaatasin enda mängu, täna täiesti miinuses,» rääkis Saar. «Meil tekivad ärakukkumised, suudame geimi keskpaigani ära mängida, siis tulevad kaks-kolm eksimust ja kõik on läbi. Kõik geimid üle 20 punkti, aga natuke jääb puudu. Ei teagi,» nukrutses ta.

Tartu meeskonna kapten Ronald Järv ütles Kanal 12 vahendusel, et hetkel sujuvad asjad hästi ja oma roll on selles ka treenerivahetusel (Andrei Ojamets võttis hiljuti ohjad üle Oliver Lüütsepalt-toim). «Igal treeneril on oma nägemus mängust, kindlasti on see teistmoodi. Võib-olla oleme värsket õhku saanud,» sõnas ta ning lisas, et kogu meeskond on hakanud hästi mängima. «Diagonaalründajad olid eelmises mängus väga head, aga see-eest jälle olid nurgaründajad sel nädalal paremad. Tempod on kogu aeg olnud kogu oma headuses.»

Seeria kolmas kohtumine toimub 15. aprillil kell 16:30 Pärnu spordihallis