23 24 25 26 27 28 29
30 31
» Uudised

Pärnu Võrkpalliklubi on Baltikumi hõbe!

Nädalavahetusel Kuressaares toimunud Credit24 Meistriliiga finaalis kohtusid laupäeval põhiturniiri kaks paremat meeskonda ehk Saaremaa VK ja Pärnu VK. Kuigi finaali algus kulges Saaremaa taktikepi all, suutis 0:2 kaotusseisu jäänud Pärnu mängu viiendasse geimi viia. Seal jäi siiski peale kodupubliku marulist toetust nautinud Saaremaa, võites 3:2 (25:21, 25:19, 23:25, 20:25, 15:9).

Pärnu juhendaja Avo Keel tõdes, et 0:2 kaotusseisust päästis neid servivigade tegemise lõpetamine. „Meie rünnak oli ka alguses enam-vähem, aga eksisime lubamatult palju. Ja Taavet Leppiku põlv andis juba avageimis tunda, teda oleks viiendas geimis väga vaja läinud,“ rääkis Keel. „Diagonaalründajat otsisin selles mängus lõpuni. Otsustavas geimis oli nende bloki-kaitse meie ründajatest lihtsalt parem,“ lisas Keel.

Võitjatele tõi Pulk 33 punkti (+19), 13 punkti lisas Matej Hukel (+4) ja 10 punkti (-1) Tomaš Halanda. Pärnu vastuvõtt oli 64,1%, rünnak 43,2%. Blokist teeniti 10 punkti ja serviga 6. Pärnu parimaks kerkis Edvinas Vaškelis 12 (+5), Tamar Nassar lisas 11 silma (+6). Blokist saadi 16 punkti (neist 6 läks Nassari nimele), serviga 4 (vigu tehi 22).

Reedel toimunud poolfinaalis alistas Pärnu VK 3: Jekabpils Luši, Saaremaa oli sama skooriga parem Rakverest.

Credit24 Meistriliiga Final Fouri parimad mängijad:

Parim mängija: Hindrek Pulk (Saaremaa VK)

Parim diagonaalründaja: Hindrek Pulk (Saaremaa VK)

Parim sidemängija: Alexander Tusch (Saaremaa VK)

Parimad temporündajad: Harri Palmar (Pärnu VK) ja Siim Ennemuist (Rakvere VK)

Parimad nurgaründajad: Tomaš Halanda (Saaremaa VK) ja Märt Tammearu (Pärnu VK)

Parim libero: Davis Melnis (Jekabpilsi Luši)

Pärnu VK mängud jätkuvad juba sel reedel Eesti Meistrivõistlustel kui kodusaalis on veerandfinaali avamängus vastaseks TTÜ, seeria teine mäng pühapäeval Tallinnas ja vajadusel kolmas mäng esmaspäeval taas Pärnus.