« Mai 2019»
ETKNRLP
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
» Uudised

Pärnu alistas teistkordselt Bigbank Tartu ja juhib finaalseeriat 2:0 (0)

Eesti meistrivõistluste finaalseeria teises kohtumises teenis võidu kodusaalis mänginud Pärnu Võrkpalliklubi, kes oli laupäeval Bigbank Tartust üle 3:1 (25:22, 25:16, 22:25, 25:16) ning asus seeriat juhtima 2:0.

Sarnaselt avakohtumisele oli Avo Keele juhendatava Pärnu üleolek väga kindel. Kui Pärnut vedas rünnakul taas Chizoba Neves Atu, siis Bigbankil sellist liidrit pole esile kerkinud. Ja meeskonna sütitajana tegi taas hea esituse sidemängija Martti Keel. Just liidri puudumist tõi esile ka Bigbanki peatreener Andrei Ojamets. "Oli parem mäng kui esimene, aga tulemus on sama ja keda see kokkuvõttes huvitab. Võistkonna vaimu poole pealt jääme Pärnule kindlasti alla. Finaalid on sellised mängud, et iga kohtumist peab mängima nagu see jääks viimaseks. Kui sa seda ei tee, on tulemus negatiivne. Teisel pool on näha tiimi ja inimesed, kes veavad seda mängu. Meil paraku sellist säravat liidrit pole, piltlikult öeldes, siis Tähte ja Teppanit selles võistkonnas pole ja see on meie võistkonna probleem," rääkis Ojamets. Peatreener tõi välja ka selle, et sidemängija Dmytro Shlomin andis diagonaalründaja Hindrek Pulgale liiga vähe tõsteid. "Kohati jah unustas Pulga ära, Pulk iseenesest oli täna ju tubli. Sidemängija peab tajuma, kellel läheb ja kellel ei lähe. Taas peab kiitma vastaste sidemängijat Martti Keelt, kes on heas mõttes nahaal ja veab seda meeskonda," tõdes Ojamets. "Vastasmeeskond on valmis end kaitses ohverdama, meil ei taheta kaitses nii tegutseda. Pärnu on valmis iga mäng lõpuni minema, meie mitte. Kui jääme kaotusseisu, tekib peataolek."

Tartu meeskonna tempomees Meelis Kivisild ütles, et tal on raske öelda, miks asjad ei laabu. "Oma potentsiaali me ju absoluutselt välja ei mänginud. Ei oskagi öelda, kas meil mõni element üldse hea oli. Mulle tundus küll, et varu on igal pool. Ma ei oska sellele põhjendust anda, miks me halvasti mängime. Mina saan rääkida enda eest - olen füüsiliselt valmis ja kõik on justkui hästi, ühtegi blokki ma aga vist ei saanud (tegelikult teenis Kivisild 2 blokipunkti-toim). Ma ei tea, kas me teeme taktikaliselt midagi nii valesti või kas Atu ongi lihtsalt mingi imemees siia Eestisse ära eksinud või mis nüüd toimub. Me ju analüüsime neid mänge ja valmistume. Aga mina ei poeks millegi taha, igaüks peab end lihtsalt kokku võtma! Päris kiirelt läheb meil nägu morniks, mul endal samamoodi. Serviässasid oli nii palju ja see on vaimselt muserdav ja see on raske taluda. Samas peab Pärnut kiitma, nad on ikka päris head olnud. Nende rünnakuaktiivsus ja -jõud on muljetavaldav. Ja Martti Keel täna tegi veel parema mängu kui esimeses. Põdema pole enam mõtet jääda, läheme ja paneme täiega ja vaatame, mis saab," võttis Kivisild seisu kokku.

Pärnu peatreener Avo Keel jäi oma meeste esitusega rahule. "Mäng oli tihedam - meie rünnakuefektiivsus tõusis, Tartul ka tõusis. Ja vastuvõtt - sellega püsisid nad täna mängus," rääkis Keel ja kinnitas, et 2:0 eduseis pole veel ülemäära kindel. "Oleks 3:0 eduseis, siis võiks natukene ülbitsema hakata, aga 2:0 seisul veel ei julge," lisas peatreener.

Pärnu sidemängija Martti Keel leidis mängus ka kriitilisi kohti. "Teises geimis nautisime oma asju, aga siis meie tase natuke langes ja kokkuvõttes ma ei saa väga rahule jääda sellega, mis toimus, paranemisruumi on palju. On kohti, kus me peaks varem asjad ära otsustama, aga teeme lollusi. Võit on muidugi tähtis. Tartu pole oma taset välja mänginud, aga oleme valmis, et nad tõusevad veel tuhast, kuigi loodan muidugi, et ei tõuse," rääkis noorem Keel. "Meie võistkond on heas seisus, oleme tip-tip vormis, kuigi ise võiks füüsiliselt parem olla, aga saan hakkama," lisas Keel.

Pärnu resultatiivseimana tõi Chizoba Neves Atu 24 punkti (+16), Illia Kovalov lisas 16 (+9) ja Taavet Leppik 12 (+9) punkti. Pärnu vastuvõtt oli 47% ja rünnak 55%, blokiga saadi 11 punkti ja servil löödi 9 ässa (4 ässa lõi Švans) ja eksiti 12 pallingul.

Tartu meeskonna suurim punktitooja oli Hindrek Pulk, kelle arvele kanti 15 punkti (+10), Mart Naaber ja Samuel Walker panustasid mõlemad 12 punkti (efektiivsus vastavalt +1 ja +8). Tartu vastuvõtt oli 39%, rünnakuid lahendati 46-protsendiliselt, blokist saadi 12 punkti, servil 4 ässa ja eksiti 18 pallingul.

Pärnu Postimehe pildigalerii

ERR-i videolugu

Eesti Meistrivõistluste finaalseeria kolmas kohtumine peetakse sel neljapäeval, 18. aprillil Tartus, neljas mäng pühapäeval, 21.aprillil Pärnus. Vajadusel 5.mäng Tartus 23.04, kuues Pärnus 26.04 ja seitsmes Tartus 30.04 

 

 

 

13.04.2019

Pärnu finaalseeria avamängus Bigbank Tartule võimalust ei andnud (0)

Bigbank Tartu ja Pärnu Võrkpalliklubi alustasid eile Tartus Eesti meistrivõistluste finaalseeriat, kus avamängu võitis 3:1 (27:25, 19:25, 25:15, 25:20) Pärnu meeskond. Nelja võiduni peetava seeria teine kohtumine toimub 13. aprillil Pärnus. 

Võitjate peatreener Avo Keel ütles, et nurisemiseks palju põhjust pole. "Taktika selles mõttes ei töötanud, et teises geimis me kõiki serve kätte ei saanud ja kõiki palle maha ei löönud. Ses osas panime julmalt puusse," viitas Keel enne mängu naljaga välja käidud plaanile. "Tõsiselt rääkides, siis saime nendega päris hästi hakakma. Neljanda geimi lõpus läks asi muidugi halvaks, oodati, et nüüd tuleb ära. Kui sa piisavalt palju selliseid asju teed, siis saad lõpuks vastu näppe ka, täna me õnneks ei saanud. Chizoba õnneks vedas meid neljanda lõpus hädast välja. Muidu palju nuriseda pole millegi üle, me mängisime paremini ja Tartu ei saanud meile vastu," rääkis Keel ja kiitis meeskonna liidreid. "Chizoba puhul vaatan ma esmalt efektiivsust ja kui sellega on hästi, olen mina rahul ja tema oli hästi. Õnneks Martti (sidemängija Martti Keel-toim) tunnetab päris hästi, kes meil parajasti "kuumem" on ja hoiab seda joont ilusti," lisas juhendaja.

Pärnu temporündaja Tamar Nassar usub, et seeria siiski ühepoolseks ei kujune. "Oli selline ettevaatlik mäng mõlemalt poolt, aga lihtsalt ei tulnud, ikka pidi võitlema. Ja kindlasti saame veel paremini, juurde on panna kõvasti," rääkis Nassar ja avalikustas, miks Chizoba nii heasse hoogu on läinud. "Ta sai oma laadungi avokaadot kätte ja see töötab hästi, see tema c vitamiin ja päike tuli ka üle-eelmine nädal välja ja sulatas ta üles," viskas tempomees nalja. "Usun, et pilt läheb paremaks mõlemalt poolt ja tulevad veel huvitavad mängud," lisas ta.

Bigbanki peatreener Andrei Ojametsal on pärast avamatši mõtlemisainet kuhjaga. "Esimese kahe geimiga jäin rahule. Kui nurgaründajatest praktiliselt kõik püsivad 30-34% peal, siis need numbrid teevad murelikuks. Ainult vahetusest tulnud Tammearu Märt oli 50% juures ja tema mängis oma koha hästi välja. Selge see, et ka vastuvõtul jäime hätta ja mitte tugevate, vaid lühikeste ja selliste alla kerivate servidega. Ja kahjuks kõik viis ässa löödi Raidule (Rait Rikberg), see on väga ebatavaline number. Tegime ainult 5 omaviga, mis on normaalne, aga Pärnu tegutses kaitses niivõrd hästi ja meie olime rünnakul liiga pehmed. Ja ühele mehele andsime jälle lustida - 52 tõstet ja 30 lõi ära, ülikõva number," loetles juhendaja murekohti. "Ja ka blokis on vahe järjekordselt, mitte isegi see ei tee muret, et neil 12 ja meil 5 blokki, aga me saime väga vähe pidurdusi. Kokkuvõttes oli tänase kaotuse põhjus psühholoogiline allajäämine - mis juhtus meeste peades pärast teist geimi, on arusaamatu. Meil polnud ka meeskonna mootori käivitajat täna olemas ja õigeks mänguks meie poolt ei läinudki," arutles peatreener.

Tartu meeskonna diagonaalründaja Hindrek Pulk tõdes, et vastane oli lihtsalt parem. "Au vastasele, igas mõttes oldi meist täna üle. Mingit kindlat elementi ei oska välja tuua, nad olid kõiges paremad. Eriti kiidaks nende kaitset, superkaitse ja meie löögid ei jäänud lihtsalt maha. Vahepeal oli tunne, et rohkem pole õla seest võtta, lihtsalt ei jäänud maha pallid. Tahaks siiski loota, et suudame selles seerias veel hambaid näidata," kommenteeris Pulk.

Pärnut vedas rünnakul taas diagonaalründaja Chizoba Neves Atu, kes tõi 34 punkti (+26), Atvars Ozolins lisas 15 (+9) ning Taavet Leppik 11 punkti (+2). Pärnu vastuvõtt oli 57%, rünnakuid lahendati 50-protsendiliselt, blokiga saadi 12 punkti (4 blokki sai kirja Tamar Nassar) ja servil löödi 5 ässa ja eksiti 14 pallingul. Tartu edukaimad olid võrdselt 11 punktiga Samuel Walker ja Hindrek Pulk (efektiivsus vastavalt +4 ja +5). Tartu vastuvõtt oli 46%, rünnak 37%, blokiga saadi 5 punkti ja servil samuti 5 punkti (vigu kogunes 12).

Eesti meistrivõistluste finaalseeria ajakava:

10.04 19:00 Bigbank Tartu - Pärnu VK (TÜ spordihoone) 

13.04 18:00 Pärnu VK - Bigbank Tartu (Pärnu spordihall)

18.04 19:00 Bigbank Tartu - Pärnu VK (TÜ spordihoone)

21.04 17:00 Pärnu VK - Bigbank Tartu (Pärnu spordihall)

23.04 (vajadusel) 19:00 Bigbank Tartu - Pärnu VK (TÜ spordihoone)

26.04 (vajadusel) 19:00 Pärnu VK - Bigbank Tartu (Pärnu spordihall)

30.04 (vajadusel) 19:00 Bigbank Tartu - Pärnu VK (TÜ spordihoone)

11.04.2019

Eesti 2019 meistrivõistluste finaalseerias kohtuvad Pärnu Võrkpalliklubi ja Bigbank Tartu. (0)

 

29.03.2019

Pärnu Võrkpalliklubi mängib FINAALIS! (0)

25.03.2019

Saaremaa vastu 1.poolfinaalmängus 3:1 võit! (0)

18.03.2019

Pärnu alistas ka teises mängus TalTech-i, poolfinaalis on vastaseks tiitlikaitsja Saaremaa VK (0)

11.03.2019

Fännireis Hollandisse Võrkpalli EM finaalturniirile! (0)

06.03.2019

Eesti MV veerandfinaalseeria algab sel neljapäeval! (0)

05.03.2019

Pärnu Võrkpalliklubi on Baltikumi pronks! (0)

04.03.2019

01.03 Credit24 FINAL 4 (0)

01.03.2019

Pärnu VK alistas ka teises veerandfinaali mängus Selveri ja kohtub poolfinaalis Bigbank Tartuga (0)

25.02.2019

Veerandfinaali avamängus Selveri vastu võõrsil 3:1 võit! (0)

22.02.2019

Pärnu kohtub Credit24 Meistriliiga veerandfinaalis Selveriga. Põhiturniiri võitis Bigbank. (0)

18.02.2019

Uue peasponsori saanud rannavollefestival kutsub registreeruma (0)

13.02.2019

Reedel põhiturniiri viimane kodumäng Selveriga, Kaubamajakast saab priipääsme! (0)

11.02.2019

Arhiiv
Uudised | Võistkonnad | Credit24Meistriliiga | Noored | Galerii | Fännid/toetajad | Rannaväljak | Kontakt | Pärnu Võrkpalliklubi hümn |
Avaleht