19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
» Uudised

Eurohooaeg sai otsa, ka 1/8 finaali kordusmängus kaotus

Ainsa Eesti klubina sel hooajal eurosarjas osalenud Pärnu Võrkpalliklubi hooaeg piiri taga sai läbi. Pärnu kohtus CEV Challenge Cupi 1/8-finaali kordusmängus kolmapäeval Belgia klubi Meneni Par-Kyga ja pidi võõrsil vastu võtma 0:3 (21:25, 21:25, 20:25) kaotuse. Avamängu oli Pärnu kodusaalis kaotanud 1:3 (22:25; 25:19; 19:25; 22:25). Seega pääses järgmisse ringi Belgia klubi.

Avageimis rebis Menen eest geimi keskel, minnes 14:10 juhtima. Eesti klubi eksis ise liiga tihti. Kaotusseisul 16:21 võttis peatreener Avo Keel mõtlemisaja, ent ei aidanud seegi ja geim kuulus Menenile 25:21. See tähendas, et Pärnul oli selg vastu seina, sest neid viinuks järgmisse ringi vaid kuldse geimi võit. Kuldse geimini jõudmiseks vajas Pärnu aga kõigepealt 3:0 või 3:1 võitu.

Teist geimi läks Menen 8:5 juhtima. Pärnu jätkas tagaajaja rollis ja jõudis kahe punkti kaugusele 13:15. Enamaks aga jaksu polnud ja geim kuulus kindlalt Menenile 25:21. Seega olid edasipääsuvõimalused kustunud ning kolmandaks geimiks saatis Keel platsile vahetusmehed. Viimane geim läks Menenile seisuga 25:20.

Pärnu resultatiivseimad olid täna Kevin Saar ja Edvinas Vaškelis, kes kumbki tõid 7 punkti. Pärnu vastuvõtt oli 55%, rünnak 47%. Blokipunkte teeniti vaid 2, servilt saadi 2 punkti (pallingul eksiti 13 korda). Menen sai blokist 10 punkti, servilt 3 (12 viga). Belgia klubi resultatiivseim oli 13 punktiga (+12) Gilles Vandecaveye. Meneni vastuvõtt oli 62%, rünnak 57%.

ERR-i kokkuvõte

Pärnu VK järgmised mängud: juba laupäeval, 03.02 kell 16 TTÜ-ga Lilleküla Gümnaasiumis ning pühapäeval, 04.02 kell 17 liidrite duell Pärnu spordihallis Saaremaa VK-ga.