19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
» Uudised

CEV Challenge CUP-i 1/8 finaali avamängus 1:3 kaotus

Ainsa Eesti klubina sel hooajal eurosarjas osalev Pärnu Võrkpalliklubi pidi CEV Challenge Cupi 1/8-finaali avamängus tunnistama Belgia klubi Meneni Par-Ky paremust. Teisipäeva õhtul Pärnu kodusaalis 820-pealise publiku ees peetud kohtumises olid külalised paremad 1:3 (22:25; 25:19; 19:25; 22:25).

Kui päev enne mängu oli külmetushaiguse tõttu kahtlane sidemängija Markkus Keele osalemine, siis enne kohtumist haigestus teinegi Pärnu põhimees Taavet Leppik, kes oligi sunnitud kohtumist haigevoodist vaatama. Keel sai siiski mängida ja Pärnu alustas korralikult, minnes 3:1 juhtima. Esimeseks tehniliseks vaheajaks juhtis aga juba 8:7 Menen. Teisele tehnilisele vaheajale mindi Meneni 16:14 eduseisul. Keele ja Harri Palmari koostööst sündinud rünnak tõi taas tabloole viigi 17:17, ent siis kaotas Pärnu pika pallivahetuse. Menen oli geimi teises pooles pidevalt ühe-kahepunktilises eduseisus, Pärnu jõudis korduvalt viigiseisuni ja Avo Keel püüdis asja päästa mõtlemisaegadega, ent Robert Juchnevici servivea järel pääses Menen ette 23:20 ning võitis lõpuks geimi 25:22.

Teist geimi alustas paremini Belgia klubi, minnes temporündajast kapteni Jelle Sinnesaeli rünnakust ette 3:1. Kiire ja agressiivse stiiliga sidemängija Xavier Folguera Estruga otsis palju diagonaalründaja Julien Winkelmullerit ja viimane viis Meneni juba 6:3 juhtima. Pärnu ei jätnud jonni ja blokipunkti järel haaras kodumeeskond 7:6 eduseisu. Kaks järjestikust blokki Menenilt ja taas olid numbrid nende kasuks 11:10. Toms Švansi rünnakust said Avo Keele hoolealused kahepunktilise edu (14:12) ja Meneni loots Ratko Peris võttis seepeale mõtlemisaja. Kasu sellest polnud ja Meneni autilöögi järel juhtis Pärnu teiseks tehniliseks vaheajaks juba 16:13. Švansi serviäss suurendas edu 20:15-le ja sellist edu Pärnu käest ei andnud, seisuga 25:19 lõppenud geimile pani punkti Janusz Gorski serviviga ja mängu üldseis oli 1:1.

Kevin Saare rünnakust jõudis Pärnu kolmanda vaatuse alguses 6:6 viigini, ent õige pea olid külalised peal 10:7. Mängu seni pikima pallivahetuse võitis Juchnevici rünnakust Pärnu ning vähendas kaotusseisu 9:10-le. Juchnevici rünnaku järel olid tablool numbrid 12:12, ent siis teenisid vastased kolm punkti järjest ja Keel võttis mõtlemisaja. Gorski rünnakust pääses Menen 18:14 juhtima ja kuigi Pärnu mängis veel vahe kahepunktiliseks (19:21), kuulus geim Menenile seisuga 25:19.

Nüüd oli Pärnul selg vastu seina. Suurepärases hoos jätkas ka neljandas geimis tempomees Švans, kelle järjekordse rünnaku järel läks Pärnu ette 6:5 ja Juchnevic suurendas edu veel punkti võrra 7:5-le. Pärnu võitles kätte 13:10 eduseisu, ent Menen jõudis 13:13 viigini. Taas võttis Pärnu kolm punkti järjest ja läks ette 16:13. Juchnevici eksimuse järel olid aga varsti tablool viiginumbrid 18:18. Kohe heastas Juchnevic oma eksimuse ja viis Pärnu taas ette 19:18. Geimi lõpp läks pinevaks, 22:22 seisult sai kaks punkti järjest Menen ja jõudis matšpallini 24:22. Rünnakueksimus Pärnult ja geim Menenile 25:22 ning kogu kohtumine seega 3:1.

Pärnu peatreener Avo Keel tõdes, et kuigi Taavet Leppikut polnud, tegid nurgaründajad korraliku esituse. "Muidu olid nad tublid, aga meie eksimused tulid lihtsalt väga halval ajal. Roberti osas oli teada, et vastuvõtul võime hätta jääda. Neljanda geimi lõpus lõime häid serve, aga vastane sai ikka kas käe alla või tõi kukkumise pealt rasked pallid ära. Õnnefaktor mängis ka nende kasuks," kommenteeris Keel.

"Kahju on muidugi, aga sellist tunnet enne korduskohtumist küll pole, et meil enam mingit võimalust ei eksisteeri. Selge see, et neil on kodusaali eelis ja seal saab olema keeruline, aga mitte võimatu, suurt vahet kahe meeskonna vahel ei ole," lisas peatreener. Keele sõnul haigestus Leppik eile öösel ja mängul eel sai selgeks, et nurgaründajat ta kasutada ei saa.

Robert Juchnevic lisas, et Leppiku puudumine andis tunda ja määravaks said pisivead. "Detailid said täna määravaks ja meie tegime mõned eksimused vastasest rohkem. Winkelmuller üllatas veidi, ei oodanud temalt päris nii tugevat esitust. Tema ja sidemängija koostöö toimib väga hästi. Ja Taaveti puudumine andis samuti tunda," ütles Juchnevic.

Meneni peatreener Ratko Peris tundis võidu üle küll heameelt, ent toonitas, et korduskohtumisele minnakse vastu täie keskendumisega. "Võitsime küll, aga Pärnu on tasemel meeskond ja võib sellest seisust välja tulla. Teadsime, et neil on hea serv, aga Leppik oli puudu ja see mõjutas nende mängu kindlasti tugevalt. Ütlesin mängu eel, et meil tuleb kannatlik olla ja mitte ainult jõua üritada neid murda. Kannatlikkus on oluline ka korduskohtumises," ütles Peris.

Võitjate parimana tõi Julien Winkelmuller 24 punkti (+18), Jelle Sinnesael lisas 11 punkti (+10) ja sama palju tegi skoori Janusz Gorski (+5). Meneni vastuvõtt oli 62%, rünnak 54%. Blokiga teeniti 9 ja serviga 6 punkti (tehti 16 serviviga).

Pärnu meeskonna resultatiivseim oli 17 punktiga (+10) Robert Juchnevic, Toms Švans lisas 15 punkti (+11) ja Kevin Saar 12 (+5). Pärnu vastuvõtt oli 52%, rünnak 54%. Blokist teenis Pärnu 6 ja servilt 4 punkti (vigu tehti servil 18).

Korduskohtumine peetakse Menenis 31. jaanuaril. Pärnakate järgmised mängud Credit 24 Meistriliigas on juba eeloleval nädalavahetusel Lätis. Laupäeval kohtutakse RTU ja pühapäeval Jelgava Biolarsi meeskonnaga.

Pildigaleriid:Facebook, Pärnu PostimeesÕhtuleht