19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
» Uudised

Pärnu Võrkpalliklubi mängib FINAALIS! (0)

Pühapäeval selgus Eesti meistrivõistluste esimene finalist, kui Pärnu Võrkpalliklubi alistas poolfinaalseeria kolmandas mängus 3:1 (22:25, 26:24, 25:21, 25:15) tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi.

Pärnu kaotas küll avageimi 22:25 ja võitis teise napilt 26:24, ent seejärel oli ühtlaselt tegutsenud suvepealinna meeskonna üleolek üsna kindel ja kaks viimast geimi võideti vastavalt 25:21 ja 25:15. Eelmises kohtumises koguni 46 punkti toonud Pärnu diagonaalründaja Chizoba Neves Atu läks täna geim-geimilt üha paremasse hoogu ja tõi lõpuks 17 punkti (+5), 15 punkti kanti nii Toms Švansi (+12) kui Atvars Ozolinsi (+13) arvele, Taavet Leppik lisas 12 silma (+0). Pärnu vastuvõtt oli 65%, rünnakuid realiseeriti 41-protsendiliselt, blokipunkte kognes 17 (8 blokki sai kirja Švans) ja servil löödi 5 ässa ja eksiti 11 pallingul.

Saaremaa edukaimaks tõusis 14 punktiga (+6) Rauno Tamme, Mihkel Tanila ja Eddie Rivera lisasid mõlemad 12 punkti (efektiivsus vastavalt +6 ja +7). Saaremaa vastuvõtt oli 58%, rünnak 39%, blokipunkte saadi 9 ja servipunkte 1 (eksiti 14 servil).

Pärnu peatreener Avo Keel tunnistas, et 3:0 seeriavõit tuli tallegi üllatusena. "Kihlveokontorites oleks ilmselt sellisele pakkumisele kõige suurem koefitsient olnud," sõnas ta mängujärgses intervjuus. "Esimesed kaks geimi mängisime tegelikult sisuliselt ilma diagonaalita, kolmandas geimis saime diagonaali ka juurde. Eks see on psühholoogia taga, vahepeal õnnestub tal enese mobiliseerimine paremini, vahepeal mitte. Andekas tüüp on, 21-aastane ja alles viis aastat võrkpalli mänginud," kiitis Keel Chizoba Neves Atu esitust seerias.

ERR-i uudis

Pärnu Postimees

Delfi pildigalerii

Poolfinaalseeria teine kohtumine oli neljapäeval Kuressaares tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ning Pärnu Võrkpalliklubi vahel vaatemäng, millist pole ammu nähtud. Võitja selgus alles pärast 2 tundi ja 47 minutit kestnud lahingut ja kohtumise resultatiivseim mängija, Pärnu diagonaalründaja Chizoba Neves Atu tõi koguni 46 (!) punkti.

Pärnu võitis avageimi 26:24, teise geimi keeras enda kasuks Saaremaa 25:22, kolmanda võitis taas Pärnu 25:23. Nüüd oli Saaremaal selg vastu seina, lisaks olid nad seeria avakohtumise juba kaotanud ja vajasid seega väga võitu. Neljas geim pakkus kõike, mida võrkpallimängult oodata võib ja leidis lõpplahenduse alles seisul 37:35, kui geimi keeras enda kasuks Saaremaa meeskond. Nii pidi võitja selguma viienda geimiga. Otsustavas vaatuses oli mitmeid võimalusi mõlemal meeskonnal, seegi geim ei tahtnud kuidagi lõppeda ja matšpalle oli kasutada nii Pärnul kui Saaremaal. Mäng oleks võinud lõppeda ka Samuel Boehmi serviässa järel, ent kohtunik vilistas autipalli (videokordus näitas, et pall oli tegelikult sees). Brasiillasest diagonaaründaja Chizoba Neves Atu eestvedamisel jõudis lõpuks geimivõiduni Pärnu meeskond, seisuks 22:20. Kogu kohtumine seega Pärnule 3:2

Chizoba tõi Pärnule uskumatuna tunduvad 46 punkti (+26), ta realiseeris koguni 79st (!) tõstest 42 (53%). Taavet Leppik lisas 16 punkti (+5), Atvars Ozolins 11 silma (-1). Pärnu vastuvõtt oli 52%, rünnak 44%, blokipunkte kogunes 21 (5 sulustamist sai kirja Toms Švans, 4 blokki said kirja nii Leppik, Tamar Nassar ja Ozolins), servil löödi 5 ässa (eksiti 24 viga).

Saaremaa meeskonna resultatiivseimana tõi Eddie Rivera 27 punkti (+15), Samuel Boehm lisas 20 (+10) ja Mihkel Tanila 13 punkti (+4). Saaremaa vastuvõtt oli 59%, rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt, blokipunkte saadi 10 ja servipunkte samuti 10 (4 ässa lõi Harri Palmar), eksiti 17 pallingul.

Teises poolfinaalpaaris juhib Bigbank Tartu mängudega 2:1 Rakvere Võrkpalliklubi vastu. Neljas kohtumine toimub 27. märtsil Rakveres kell 19.00 ning vajadusel viies Tartus 30. märtsil kell 19.00.

Eesti Meistrivõistluste finaalseeria algab 10.aprillil

25.03.2019

Saaremaa vastu 1.poolfinaalmängus 3:1 võit! (0)

Laupäeval peeti Pärnus Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria avakohtumine Pärnu Võrkpalliklubi ja tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi vahel. 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:20) paremuse pani maksma kodumeeskond, asudes kolme võiduni peetavat seeriat juhtima.

Avageimis haaras Pärnu suuresti tänu temporündaja Toms Švansi serviässadele 8:0 edumaa ning võitis esimese geimi 25:21. Seejuures vigastas juba avageimis taas hüppeliigest üks pärnakate põhimehi, nurgaründaja Illia Kovalov, kes rohkem väljakule ei tulnudki. Edasi jätkus üles-alla mäng mõlemalt poolelt, teine vaatus kuulus Saaremaale ning kolmas taas Pärnule. Saaremaa püüdis mängu muutust tuua vahetustega, alates kolmandast geimist tuli diagonaalründaja Siim Põlluääre asemele platsile Samuel Boehm, lühemaid vahetusi toimus veel, ent otsustavat pööret siiski ei sündinud. Neljandas geimis oli Saaremaa geimidega 1:2 kaotusseisus ehk selg vastu seina. Tiitlikaitsja jäi 7:12 kaotusseisu, ent suutis sealt välja rabeleda, jõudes punkti kaugusele 14:15. Enamaks siiski jõudu polnud ning Pärnu võitis neljanda geimi 25:20 ja kogu kohtumise 3:1.

Toms Švans oli võitjate resultatiivseim, tuues 17 punkti (+10) ja lüües sealjuures 7 ässa. Chizoba Neves Atu lisas 14 punkti (+5), 13 silma (+3) kanti Taavet Leppiku kontole. Pärnu vastuvõtt oli 55%, rünnak 46%, blokiga saadi 8 ja serviga 10 punkti (vigu kogunes pallingul 19). Saaremaa meeskonna edukaim oli 13 punktiga (+5) Eddie Rivera, Samuel Boehm lisas 11 (+5) ja Rauno Tamme 10 (-1) punkti. Saaremaa vastuvõtt oli 45%, rünnak 42%, blokipunkte saadi 9, servil löödi 5 ässa ja eksiti 20 servil.

Pärnu peatreener Avo Keel tõdes, et tema hoolealused alustasid kohtumist hästi. "Üheks meie edu võtmeks oli muidugi hea serv, eriti ühe mehe poolt. Samas lasime neil liiga lihtsalt mängu tagasi tulla," rääkis peatreener. Keel lisas, et ei saa sellega nõustuda, et vastane tegi halva esituse. "Nende halva esituse põhjus oli täna teisel pool võrku," sõnas Keel.

Vaata Pärnu Postimehe pildigaleriid

ERR-i spordisaate uudislugu

Kolme võiduni peetava seeria teine mäng toimub 21. märtsil kell 19.00 Kuressaares, kolmas 24. märtsil kell 17.00 Kuressaares. Vajadusel peetav neljas kohtumine toimub 28. märtsil kell 18.00 Pärnus ja viies 30. märtsil kell 19.00 Kuressaares.

Teises poolfinaalpaaris juhib Bigbank Tartu mängudega 1:0 Rakvere Võrkpalliklubi vastu. Teine mäng toimub 20. märtsil kell 19.00 Rakvere spordihoones, kolmas 23. märtsil kell 17.00 taas Tartus. Vajadusel peetav neljas kohtumine toimub 27. märtsil Rakveres kell 19.00 ning viies Tartus 30. märtsil kell 19.00.

18.03.2019

Pärnu alistas ka teises mängus TalTech-i, poolfinaalis on vastaseks tiitlikaitsja Saaremaa VK (0)

Pärnu Võrkpalliklubi kindlustas koha Eesti meistrivõistluste poolfinaalis, kui veerandfinaalseeria teises mängus saadi reedel Tallinnas 3:1 (25:21, 25:20, 23:25, 25:19) jagu TalTechist. Avamängu oli neljapäeval Pärnu võitnud 3:0.

Poolfinaalis läheb Pärnu vastamisi tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubiga, kolme võiduni peetava seeria avamäng toimub 16. märtsil kell 17 Pärnu spordihallis.

Pärnu edukaim oli täna brasiillane Chizoba Neves Atu, kes tõi 25 punkti (+14), 13 silma (+3) läks Taavet Leppiku kontosse ja 10 punkti (+5) lisas Illia Kovalov, kes sai kolmandas geimis vigastada ja pidi mängu pooleli jätma. Pärnu vastuvõtt oli 61%, rünnakuid lahendati 56-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 10 (Chizobalt 5 blokki) ja servil löödi 9 ässa (4 ässa läks Toms Švansi arvele) ja eksiti 22 pallingul. Pärnu poolel ei teinud kaasa Siim Ennemuist.

TalTechi resultatiivseimad olid Richard Orutar ja Valentin Kordas, kes kumbki tõid 15 punkti (efektiivsus vastavalt +8 ja +5). Üliõpilasmeeskonna vastuvõtuprotsent oli 49, rünnakuprotsent 35, blokipunkte saadi 7 (3 blokki sai kirja Tamur Viidalepp) ning servil löödi 5 ässa ja eksiti 16 pallingul. TalTech pidi ka täna hakkama saama vigastatud liidri Mihkel Nuudita.