« September 2020»
ETKNRLP
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
» Uudised

Pärnu alistas teistkordselt Bigbank Tartu ja juhib finaalseeriat 2:0

Eesti meistrivõistluste finaalseeria teises kohtumises teenis võidu kodusaalis mänginud Pärnu Võrkpalliklubi, kes oli laupäeval Bigbank Tartust üle 3:1 (25:22, 25:16, 22:25, 25:16) ning asus seeriat juhtima 2:0.

Sarnaselt avakohtumisele oli Avo Keele juhendatava Pärnu üleolek väga kindel. Kui Pärnut vedas rünnakul taas Chizoba Neves Atu, siis Bigbankil sellist liidrit pole esile kerkinud. Ja meeskonna sütitajana tegi taas hea esituse sidemängija Martti Keel. Just liidri puudumist tõi esile ka Bigbanki peatreener Andrei Ojamets. "Oli parem mäng kui esimene, aga tulemus on sama ja keda see kokkuvõttes huvitab. Võistkonna vaimu poole pealt jääme Pärnule kindlasti alla. Finaalid on sellised mängud, et iga kohtumist peab mängima nagu see jääks viimaseks. Kui sa seda ei tee, on tulemus negatiivne. Teisel pool on näha tiimi ja inimesed, kes veavad seda mängu. Meil paraku sellist säravat liidrit pole, piltlikult öeldes, siis Tähte ja Teppanit selles võistkonnas pole ja see on meie võistkonna probleem," rääkis Ojamets. Peatreener tõi välja ka selle, et sidemängija Dmytro Shlomin andis diagonaalründaja Hindrek Pulgale liiga vähe tõsteid. "Kohati jah unustas Pulga ära, Pulk iseenesest oli täna ju tubli. Sidemängija peab tajuma, kellel läheb ja kellel ei lähe. Taas peab kiitma vastaste sidemängijat Martti Keelt, kes on heas mõttes nahaal ja veab seda meeskonda," tõdes Ojamets. "Vastasmeeskond on valmis end kaitses ohverdama, meil ei taheta kaitses nii tegutseda. Pärnu on valmis iga mäng lõpuni minema, meie mitte. Kui jääme kaotusseisu, tekib peataolek."

Tartu meeskonna tempomees Meelis Kivisild ütles, et tal on raske öelda, miks asjad ei laabu. "Oma potentsiaali me ju absoluutselt välja ei mänginud. Ei oskagi öelda, kas meil mõni element üldse hea oli. Mulle tundus küll, et varu on igal pool. Ma ei oska sellele põhjendust anda, miks me halvasti mängime. Mina saan rääkida enda eest - olen füüsiliselt valmis ja kõik on justkui hästi, ühtegi blokki ma aga vist ei saanud (tegelikult teenis Kivisild 2 blokipunkti-toim). Ma ei tea, kas me teeme taktikaliselt midagi nii valesti või kas Atu ongi lihtsalt mingi imemees siia Eestisse ära eksinud või mis nüüd toimub. Me ju analüüsime neid mänge ja valmistume. Aga mina ei poeks millegi taha, igaüks peab end lihtsalt kokku võtma! Päris kiirelt läheb meil nägu morniks, mul endal samamoodi. Serviässasid oli nii palju ja see on vaimselt muserdav ja see on raske taluda. Samas peab Pärnut kiitma, nad on ikka päris head olnud. Nende rünnakuaktiivsus ja -jõud on muljetavaldav. Ja Martti Keel täna tegi veel parema mängu kui esimeses. Põdema pole enam mõtet jääda, läheme ja paneme täiega ja vaatame, mis saab," võttis Kivisild seisu kokku.

Pärnu peatreener Avo Keel jäi oma meeste esitusega rahule. "Mäng oli tihedam - meie rünnakuefektiivsus tõusis, Tartul ka tõusis. Ja vastuvõtt - sellega püsisid nad täna mängus," rääkis Keel ja kinnitas, et 2:0 eduseis pole veel ülemäära kindel. "Oleks 3:0 eduseis, siis võiks natukene ülbitsema hakata, aga 2:0 seisul veel ei julge," lisas peatreener.

Pärnu sidemängija Martti Keel leidis mängus ka kriitilisi kohti. "Teises geimis nautisime oma asju, aga siis meie tase natuke langes ja kokkuvõttes ma ei saa väga rahule jääda sellega, mis toimus, paranemisruumi on palju. On kohti, kus me peaks varem asjad ära otsustama, aga teeme lollusi. Võit on muidugi tähtis. Tartu pole oma taset välja mänginud, aga oleme valmis, et nad tõusevad veel tuhast, kuigi loodan muidugi, et ei tõuse," rääkis noorem Keel. "Meie võistkond on heas seisus, oleme tip-tip vormis, kuigi ise võiks füüsiliselt parem olla, aga saan hakkama," lisas Keel.

Pärnu resultatiivseimana tõi Chizoba Neves Atu 24 punkti (+16), Illia Kovalov lisas 16 (+9) ja Taavet Leppik 12 (+9) punkti. Pärnu vastuvõtt oli 47% ja rünnak 55%, blokiga saadi 11 punkti ja servil löödi 9 ässa (4 ässa lõi Švans) ja eksiti 12 pallingul.

Tartu meeskonna suurim punktitooja oli Hindrek Pulk, kelle arvele kanti 15 punkti (+10), Mart Naaber ja Samuel Walker panustasid mõlemad 12 punkti (efektiivsus vastavalt +1 ja +8). Tartu vastuvõtt oli 39%, rünnakuid lahendati 46-protsendiliselt, blokist saadi 12 punkti, servil 4 ässa ja eksiti 18 pallingul.

Pärnu Postimehe pildigalerii

ERR-i videolugu

Eesti Meistrivõistluste finaalseeria kolmas kohtumine peetakse sel neljapäeval, 18. aprillil Tartus, neljas mäng pühapäeval, 21.aprillil Pärnus. Vajadusel 5.mäng Tartus 23.04, kuues Pärnus 26.04 ja seitsmes Tartus 30.04 

 

 

 

Uudised | Võistkonnad | Credit24Meistriliiga | Noored | Galerii | Fännid/toetajad | Kontakt | Pärnu Võrkpalliklubi hümn |
Avaleht