24 25 26 27 28 29 30
31
» Uudised

CEV Challenge Cupi avamängust 0:3 kaotus Vero Volley Monza-le

Pärnu Võrkpalliklubi alustas eile õhtul eurosarja, kui kodusaalis võõrustati Itaalia klubi Monza Vero Volley´t. Pärnul oli avageimis neli võimalust geim ära võita, ent seda ei suudetud ja avavaatus kaotati 28:30 ning kahes järgmises geimis oli Itaalia klubi üleolek juba üsna kindel. Kogu mäng kuulus Monzale tulemusega 3:0 (30:28, 25:18, 25:21).

Peatreener Avo Keel tõdes, et ei mõista, miks mängijad ei tahtnud neile antud suurt tegutsemisvabadust ära kasutada. "Parem võttis oma, aga mille kallal ma iriseks, on see, et ei kasutatud neid vabadusi ära, see on uskumatu. Julgusest jäi puudu, ütlesin, et mine ja pange, nautige seda vabadust ja vastane oli ju selline, kellega iga nädal ei saa mängida. Kas häbenetakse või mis seal peas liigub, on minu jaoks arusaamatu. Meie olek on väljakil kohati liialt passiivne," rääkis peatreener. "Avageimi lõpp üllatas veidi, et meil neli geimpalli oli ja mänguks läks. Aga esimeses geimis tuli meil ka kaitses palle üles, teises ja kolmandas kadus see ära. Keskendumisvõime ei olnud nagu vaja ja teatud asjad jäeti poolikuks ja see jääb kripeldama."

Ka sidemängija Martti Keel oli treenerist isa kommentaariga nõus. "Midagi on meil justkui puudu tõesti. See pole tänase mängu probleem, emotsioonide puudumine on probleemiks olnud terve hooaja jooksul. Mul on raske mõista, miks ei suudeta ka oma õnnestumisi nautida ja rõõmu tunda. Mängisime ju kõva vastasega ja kohati väga hästi, miks me ei naudi seda. Suutsime ju ka teises geimis kaotusseisut veel viigini jõuda, aga ikka ei tulnud seda õiget emotsiooni," kommenteeris Keel, kes püüdis emotsionaalse mängijana kaaslasi sütitada nagu oskas. "Mängida oskavad ju kõik, aga kuidagi vaikus on meil seal väljakul."

Mängu käik:

Pärnu alustas koosseisus Chizoba Neves Atu, Taavet Leppik, Illia Kovalov, Markkus Keel, Tamar Nassar, Toms Švans, libero Silver Maar. Algus oli paljulubav, Pärnu asus 6:3 juhtima. Geim kulges Eesti klubi ühe-kahepunktilises eduseisus, kuni Kovalov Pärnu kolmega ette viis (18:15), mispeale Monza peatreener Fabio Soli mõtlemisaega kasutas. Sellest oli ka kasu, sest Itaalia klubi viigistas 18:18 nüüd kasutas mõtlemisaega juba Avo Keel. Esimesena jõudis geimpallini Pärnu, ent esimest geimpalli ei realiseeritud ega ka kolme järgmist ning geimi võitis hoopis Monza 30:28.

Teist geimi alustas paremini Monza meeskond, minnes Viktor Yosifovi ässast juhtima 8:4. Kovalovi ässa järel oli seis 11:11, viiginumbrid olid tablool ka 14:14, 15:15, ent seejärel kärises vahe taas kolmele punktile (18:15) ja Itaalia klubi läks kindlalt oma teed, võites geimi 25:18.

Kolmas vaatus algas sarnaselt eelmisele ja Monza meeskond haaras enesekindlalt tegutsedes 7:5 eduseisu. Atu ässa järel jõudis Pärnu 11:11 viigini, ent tagaajaja rolli jäädi kuni geimi lõpuni. Jõuti veel 17:17 viigini, Keel vahetas välja mõlemad nurgad, Leppiku ja Kovalovi, kelle asemele sekkusid Edgar Maier ja Atvars Ožolins. Geimi lõpus tulid Leppik ja Kovalov tagasi väljakule. Geimi päästa siiski ei õnnestunud ning selle võitis Monza 25:21 ja kogu kohtumise seega 3:0.

Statistikat: Pärnu edukaim oli 17 punktiga (+11) Chizoba Neves Atu, Illia Kovalov lisas 9 punkti (+2), vastuvõtt oli 46%, rünnakuid realiseeriti 54-protsendiliselt, blokiga teeniti 1 ja serviga 5 punkti (tehti 16 viga). Monza resultatiivseim oli 13 punktiga (+11) Donovan Dzavoronok, Monza meeskonna vastuvõtt oli 43% rünnak 57%, blokiga saadi 6 ja serviga 5 punkti ning eksiti 9 pallingul.

Korduskohtumine peetakse 5. detsembril Itaalias. Pärnu VK järgmine mäng toimub aga juba sel pühapäeval, 2.detsembril kell 16 Tartu Ülikooli spordihoones, kui Eesti karikavõistluste poolfinaali 1.mängus kohtutakse Bigbank Tartuga.