17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
» Uudised

Eurosarjas kodus 3:0 Pafiakose üle, 1/8 finaalis vastaseks PAR-KY Menen Belgiast

Ainsa Eesti klubina eurosarjas osalev Pärnu Võrkpalliklubi pidas kolmapäeval kodusaalis CEV Challenge Cupi korduskohtumise Küprose klubi Pafose Pafiakosega. Avamängust võtsid Avo Keele hoolealused kaasa 3:1 (26:28; 25:22; 25:21; 25:17) võidu ja vajasid seega edasipääsuks kahte geimivõitu. Selle Pärnu ka sai, võites kaks esimest geimi vastavalt 25:19 ja 25:23. Kolmandas geimis andis peatreener mänguaega ka vahetusmeestele, kes olid samuti ülesannete kõrgusel ja geim kuulus Pärnule seisuga 25:17 ning kogu mäng seega Eest klubile 3:0. Sellega tagati pääs 16 parema sekka.

Pärnu resultatiivseimaks kerkis 10 punktiga (+5) Taavet Leppik, 9 punkti (+6) jäi Edvinas Vaškelise arvele, 8 punkti panustasid võitu nii Kevin Saar kui Robert Juchneivc. Pärnu lõi 4 serviässa ja tegi pallingul 11 viga, blokist koguti 12 punkti. Vastuvõtt oli 31%, rünnak 48%. Pafose klubi parimana kogus Anastasios-Stamatios Aspiotis 15 punkti (+9). Pafiakose vastuvõtt oli 41%, rünnak 37%, servil löödi 4 ässa ja tehti 12 viga. Blokist saadi 8 punkti.

Tamar Nassar ütles, et edu tõi peatreeneri poolt paika pandud plaan. "Pidasime kinni mängujoonistest, mis meile ette anti ja see oligi edu võti," kommenteeris Nassar ja kiitis ka kolmandas geimis platsil käinud noori mängumehi.

Pärnu läheb järgmises ringis kokku Belgia klubi Meneni Par-Ky-ga, kus pallimas Rait Rikberg. Järgmise ringi mängudega tehakse algust 16. jaanuaril Pärnus. Samad vastased kohtusid CEV Challenge Cupi 1/8 finaalis ka kaks aastat tagasi, Pärnu võitis kodus 3:1, kuid kaotas võõrsil kordusmängu 0:3 ja takkaotsa ka kuldse geimi. Nendes mängudes osalesid tänasest võistkonnast Taavet Leppik, Tamar Nassar, Harri Palmar ja Markkus Keel.

Enne euromänge võõrustavad pärnakad 9.01 Bigbank Tartut ja 13.01 Rakvere Võrkpalliklubi